10 gün önce Antalya'da meydana gelen ve tüm Türkiye'yi ekranlara kilitleyen teleferik kazasıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Türkiye'nin gündemine oturan kazaylas ilgili teleferik direklerinin bağlantı noktalarında yer alan bağlantı elemanlarının yetersiz olduğu ve korozyona uğradığı belirlenmiş ve kazanın yaşanmasına makara sisteminin hasarlı olmasının sebep olduğu ortaya çıkmıştı. Ayrıca ANET'in önceki yönetim kurulu başkanı, mevcut Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz de tutuklanmıştı. Tüm bunların ışığında teleferik kazasında yaralanan vatandaşlarla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.  Bir kişinin yaşamını yitirdiği kazada  7 kişi de yaralanmıştı. Yaralılardan ikisinin daha taburcu olduğu bilgisi paylaşıldı. 

Antalya’da teleferik açıklaması!

TELEFERİK KAZAZEDELERİNİN DURUMU NASIL?

Konyaaltı ilçesinde 12 Nisan'da meydana gelen, 1 kişinin hayatını kaybettiği teleferik kazasında yaralananların farklı hastanelerde tedavileri sürüyor. Kazada hayatını kaybeden Memiş Gümüş'ün 17 yaşındaki oğlu Lütfüllah Gümüş, Kepez Devlet Hastanesi'ndeki tedavisi sonrası taburcu edildi. Gümüş'ün eşi Keziban Çapar Gümüş'ün pelvis kemiği kırığı nedeniyle, 10 yaşındaki oğlu Fatih Gümüş'ün ise sağ bacağındaki kırık nedeniyle Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ndeki tedavileri sürüyor.

Tedavi için Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülen Herdem Eyyüpoğlu ile Kaan Akgün'ün tedavisi de tamamlandı. Eyyüpoğlu ile Akgün taburcu edilirken, aynı hastanede bulunan Özlem Şahin'in vücudundaki kırık nedeniyle tedavisi sürüyor. Yaralılar arasında Akmaral Abdyldaeva da tedavi sonrası taburcu oldu.

Antalya’daki teleferik faciası ardından çarpıcı gelişme! Dünyanın en büyük teleferik işletmecisi Antalya’da

BAŞKAN KOCAGÖZ HALA TUTUKLU

Diğer yandan kazanın ardından tutuklanan ANET'in önceki yönetim kurulu başkanı, mevcut Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz'ün avukatlarının bu hafta bir kez daha bilirkişi raporuna göre, tutukluluk kararına itiraz edecekleri öğrenildi. 

Antalya'daki teleferik faciasında endişe dolu anlar! Kazazedeler böyle kurtarıldı

Kaynak: DHA