Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Muhittin Böcek, Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (ANSİAD) konuğu oldu. Turizm kenti Antalya’yı metro ile tanıştıracaklarını, söyleyen Başkan Böcek, trafikle ilgili devrim gibi bir karar aldıklarını ilan etti.

"ŞOV YAPMADAN YATIRIMLARIMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK"

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Ercan Özbek ev sahipliğinde düzenlenen ANSİAD 5. Olağan Toplantısı'nın konuğu Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Muhittin Böcek oldu. İş insanlarıyla bir araya gelen Başkan Böcek, hizmetlerini ve yeni dönem projelerini anlattı. 5 yılda 133 milyon 700 bin Euro raylı sistem borcu ödediğini belirten Başkan Böcek, "Şov yapmadan büyük alt yapı yatırımları gerçekleştirdik. Yerelden kalkınma vizyonuyla üreticimize önemli destekler sağladık. Sosyal projelerimizle halkımızın her kesimine dokunduk, ekonomik kriz karşısında ezdirmemeye çalıştık. Türkiye’nin en ucuz suyunu, halk ekmeğini vatandaşlarımıza sunduk. Yaptıklarımızı azimle gururla devam ettireceğiz. Yeni projelerimizle Antalya’yı geleceğe taşıyacağız. Kendisini Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kabul eden, ezana, al bayrağımıza sahip çıkan, Cumhuriyetimizin değerlerine inanan, mavi gözlü dev adamın yolunda yürüyen bütün vatandaşlarımızın oylarına talibim” dedi.

ANTALYA TRAFİĞİNE METRO İLE ÇÖZÜM

Antalya’nın kanayan yarası haline dönen kent içi trafik sıkışıklığını metro ile çözeceğini söyleyen Başkan Böcek, "Kişi başına düşen araç sayısında Türkiye’de ilk sırada yer alan Antalya’yı metro ile tanıştıracağız. Toplam 40 kilometrelik Sarısu-Konyaaltı-Varsak ve Konyaaltı-Lara-Kundu hatlarını Antalya’ya kazandıracağız. Projenin önemli bir kısmının trafiği aksatmadan yerin 30 metre altından yürütülerek tamamlanacak" ifadelerine yer verdi. 

YER ALTI YOLLARI TRAFİĞİ RAHATLATACAK

100. Yıl Bulvarı devamında Antalyaspor ile Falez kavşağı arasındaki taşıt yolunu yerin altına alarak kültür, sanat ve sporla bütünleşen yeni bir yaşam alanı inşa edeceklerini söyleyen Başkan Böcek, Meltem Bulvarı’ndan 2.5 kilometre, yer altı yoluyla trafiği batıya doğru akıtarak yeni bir arter açacaklarını söyledi. Başkan Böcek, Doğu Batı ulaşım aksında trafiği rahatlatacaklarını belirtti.

Bulut Tohumlama Nedir? Nasıl Yapılır? Yapay Yağmur Nedir? Dubai’de Ne Oldu? Bulut Tohumlama Nedir? Nasıl Yapılır? Yapay Yağmur Nedir? Dubai’de Ne Oldu?

Muhittin Böcek Ansi̇ad 1

Muhabir: VİLDAN ÖZKAN