Usta oyuncular Alp Öyken, Meral Çetinkaya ve Metin Coşkun'u bir araya getiren "Tur Rehberi"nin Antalya'daki çekimleri sona erdi. Yönetmenliğini Hakan Algül'ün üstlendiği yapım, ölmeye yemin etmiş yaşlı bir tur ekibiyle hayatının en zor yolculuğuna çıkan Ercüment’in komedi ve adrenalin dolu hikayesini anlatıyor.

Sanatçı Alp Öyken, filmde eski bir pilotu canlandırdığını ifade ederek, "Çok güzel bir senaryo. Burada var olma nedenim, senaryoyu çok sevmiş olmam. Bir sürü senaryo vardır, görürsünüz, güzel vardır, daha güzeli vardır. Ama konusu bu olan senaryoya daha önce rastladım diyemem." ifadelerini kullandı. Filmde paramotor kullanan 84 yaşındaki sanatçı, yapımın ilginç bir komedi filmi olduğunu aktararak, üstünde bir örtü olduğunu ve örtüyü seyircinin en güzel şekilde kaldıracağını kaydetti. Öyken, çekimlerin çok güzel geçtiğini belirterek, "Ekip olarak bir aradayız genelde. Ben arada sırada ölmek için yukarıda yerler arıyor, dönüyorum." dedi. 

"SEVDİĞİM İŞİ YAPIYORUM"

Oyuncu Metin Coşkun da filmde her biri özgün ve farklı dünyalarında, farklı şeyler yaşayan renkli karakterler olduğunu dile getirdi. Setin yorucu ancak mükemmel bir ortam olduğunu anlatan Coşkun, "Şirket çok iyi. Özgün, çok iyi bir senaryomuz var elimizde. Güzel bir kadro oluşturdular. Çok iyi bir kamera arkası ekibimiz var ve helvayı yapacak şahane bir yönetmenimiz var. Daha ne isteriz." ifadelerine yer verdi. Coşkun, filmde rol alan arkadaşlarına da işaret ederek, "Uzun süredir görmediğim, çok eskiden tanıdığım arkadaşlarım var. Çok mutlu oldum, onlarla hem karşılaşmak hem de aynı işin içinde olmak beni çok mutlu etti. Tanımadıklarım vardı, onlarla tanıştım, kaynaştım. Yeni arkadaşlarım oldu. Çok keyifliyim." dedi. 

"BÜYÜK BİR HEYECAN DUYUYORUM"

Sanatçı Meral Çetinkaya ise pandemiden sonra belli bir yaşın üzerindeki sanatçıların sorunlar yaşadığına işaret ederek,şu değerlendirmede bulundu: "Yaş grubumla ilgili çok az bir şey yazılıyor, çekiliyor. Çok şaşırdım, böyle bir şeye genç bir arkadaşın el attığını okuyunca. Aslında çok trajikomik bir durum tabii intihar. Pandemi zamanında 65 yaş üstü, işe yaramaz insanlar grubu olarak dışlandı. Bu ilginç bir şekilde başımızdakilerin ağzından da söylendiği için, genç çocuklar bile bize kötü davrandı; 'Siz niye yaşıyorsunuz?' der gibi. Tiyatroda da böyle şeyler oluyor, bir yaştan sonra emekli ediliyor. Halbuki bu işte bakıyorum 80 üstü yaşlarda bizler varız. Yaşadığımızı gösterebileceğimiz bir ortam hazırladı sağ olsun Cem. Onun için çok heyecanlandım. Çok değerli meslektaşlarla çalışıyoruz." ifadelerini kullandı. 

Komediseverleri sinema salonlarına çekmeyi hedefleyen yapımda Cem Gelinoğlu, Macit Koper, Atılgan Gümüş, Eda Akalın, Kevork Malikyan, Engin Türkoğlu, Melisa Duru Ünal, Sadık Gürbüz, Suna Selen, Vedat Erincin ve Tarık Papuççuoğlu da rol aldı.

Kaynak: AA