Antalya Valisi Hulusi Şahin Kumköy sahilindeki ve Aksu çayındaki kıyı işgallerinin ve kaçak yapıların kaldırılarak halka açılacağını duyurdu. Antalya Valisi Hulusi Şahin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Aksu Kaymakamı Ahmet Hikmet Şahin, Aksu Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Çelik ve Mevlüt Uludağ, Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanı Yarbay Tolga Coşkun, İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Candemir Zoroğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdür Vekili Ceyhan Öğren, İlgili Kurum Müdürleri katıldı.

 ANTALYA'DA KIYI İŞGALİ SON BULACAK

Antalya Valiliği'nde geçtiğimiz günlerde Kumköy sahilindeki ve Aksu çayındaki yaklaşık 600 kaçak yapının kaldırılmasına yönelik çalışmaların değerlendirildiği toplantıda Vali Şahin, “Kıyılarımızı işgal eden çardak, konteyner, prefabrik ve betonerme yapı gibi her türlü kaçak yapı için planlarımız hazır. Kumköy sahilindeki ve Aksu Çayındaki kaçak yapıların kaldırılması için kurumlarımız hukuki olarak gerekli tebligatları yapmaya başlayacak.” dedi.

"ANA HEDEFİMİZ İŞGALLERİ DURDURMAK" 

Aksu ve Kumköy Sahili'ndeki ve Aksu Çayındaki kaçak yapılalır kaldırılacağını duyuran Vali Şahin, "Sahillerimizi, kaçak yapılardan temizleyerek vatandaşlarımızın ücretsiz olarak yararlanabileceği bir hale getireceğiz. Tüm kurumlarımıza gereken her türlü desteği vereceğiz. Ana hedefimiz, bu işgalleri durdurmak ve bir daha bu tür işgallerin olmaması için gerekli önlemleri almaktır. Belirlediğimiz takvime göre de ilk olarak Kumköy Sahilindeki ve Aksu Çayındaki kaçak yapıları kaldıracağız.” dedi.

Muhabir: VİLDAN ÖZKAN