Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliğinde "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganıyla sürdürülen 2024 Yılı Vekaletle Kurban Organizasyonu'na destek sürüyor. Bu kapsamda Antalya Valisi Hulusi Şahin, Türkiye Diyanet Vakfı'na kurban bağışında bulundu.

ŞAHİN'E BAĞIŞ KAMPANYASI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Antalya Valisi Hulusi Şahin’i ziyaret eden Antalya İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, Türkiye Diyanet Vakfının vekaletle kurban bağışı kampanyasına ilişkin bilgi verdi. Türkiye Diyanet Vakfı adına Vali Şahin’in kurban vekaletini kabul eden İl Müftüsü Yalçınkaya, teşekkür ederek bağış makbuzunu takdim etti. 

ALLAH KURBANLARIMIZI KABUL ETSİN

Türkiye Diyanet Vakfı'nın, "Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" sloganına dikkat çeken Antalya Valisi Hulusi Şahin, "Bu yıl kurban vekaletimi, organizasyonunu Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfının yürüttüğü kampanya çerçevesinde Türkiye Diyanet Vakfına veriyorum. Allah kurbanlarımızı kabul etsin" ifadelerini kullandı.

KURBAN BAĞIŞI NASIL GERÇEKLEŞİYOR?

Türkiye Diyanet Vakfı’ndan kurban  vekaletlerine yönelik yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. Vekâletini aldığımız vacip, adak, akika, şükür ve nafile kurbanlarınızı, ülkemizde İslami usullere göre “Türkiye Diyanet Vakfı Güvencesiyle” kesiyor ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Vekaleten kurban bağışınızı gerçekleştirirken, adına kesim yapılmasını istediğiniz kişinin bilgilerini girmeniz gerekmektedir. Açıklama kısmında yer alan isimler adına kesim gerçekleştirilmemektedir. Kurbanınızın kesileceği il Vakfımız tarafından yapılan planlamalar doğrultusunda belirlenmekte olup, söz konusu ilin şartlarına ve o bölgedeki hayvan türüne göre kurbanınız küçükbaş veya büyükbaş olarak kesilebilmektedir. Bu kapsamda bağış sırasında il veya küçükbaş/büyükbaş tercihi yapılamamaktadır.”
 

Muhabir: BÜLENT ÖNER