Antalya'da şehit ve gazi aileleri valilik tarafından düzenlenen iftar programında bir araya geldi. İftar programında konuşma yapan Antalya Valisi Hulusi Şahin, “Çocuklarımızı kahramanlarımızın destanlarını anlatarak büyütmeliyiz” ifadelerine yer verdi.

Minik öğrenciler belediye başkanı oldu Minik öğrenciler belediye başkanı oldu

İFTARA YOĞUN KATILIM

Orduevinde düzenlenen iftar programı yoğun katılımla gerçekleşti. İftara Vali Hulusi Şahin ve eşi Ebru Şahin ile birlikte; Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ali Güllü, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, 3. Piyade Eğitim Tugay Komutanı P. Kom. Alb. Mehmet Kayhan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu, Sahil Güvenlik Komutanı Yarbay Tolga Coşkun, İl Deniz Kuvvetleri Komutanı Dz. Alb. Volkan Kamışoğlu, İl Hava Meydan Komutanı Vekili Hv. Svn. Yb. Mustafa Acer, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürü Galip Sökmen, şehit aileleri ve gaziler katıldı. 

"EĞER BU COĞRAFYADA HÜR BİR ŞEKİLDE YAŞAMAK İSTİYORSAK..."

“Bizler toplum olarak büyük kahramanlar yetiştirmiş bir toplumuz" diyerek sözlerini devam eden Vali Şahin, "O yüzden kahramanlarımızı asla unutmayacağız. Evlatlarımızı şehit eden hainleri de unutmayacağız. Bize ihanet eden ve çoğu da bizim içimizden çıkan nasipsizleri asla unutmayacağız. Unutmayalım ki çocuklarımız aynı ihanete, aynı tuzağa bir kere daha düşmesinler. Eğer bu coğrafyada hür ve müreffeh bir şekilde yaşamak istiyorsak kahramanlarımızı unutmamalı; çocuklarımızı, kahramanlarımızın destanlarını anlatarak büyütmeliyiz. Hainleri de unutmamalı ve ülkemiz üzerindeki tertipleri boşa çıkaracak aklı, izanı ve irfanı hiçbir zaman elden bırakmamalıyız.” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: VİLDAN ÖZKAN