Mahalli İdareler Seçimi dolayısıyla Antalya’da seçmenler oy kullanmak için sandıklara akın ediyor. Sabah saatlerine oranla oy verme işlemlerinde öğleden sonra bir yoğunluk yaşanıyor. Sabah 08,00’de başlayan oy verme işlemi saat 17.00’de sona erecek. Diğer yandan Antalya genelinde özellikle yaşlı seçmenin yoğun şekilde sandığa gittiği görüldü. 

EMEKLİ VE YAŞLI SEÇMEN SANDIK BAŞINDA 

Antalyalılar yerel yöneticilerini belirlemek için sandık başında. Antalya seçimlerinde 6 bin 40 sandıkta 1 milyon 925 bin 946 seçmen oy kullanmak için sandığa gidiyor. Muratpaşa ve Kepez ilçelerinde oy kullanmak için sandığa giden emekli ve yaşılar için görevliler harekete geçti. Çoğu emekli ve yaşlı yürümekte bile zorlanırken, vatandaşlık görevlerini yerine getirmek için sandığa güçlükle gitti. 

TARAFTAR FORMALI SEÇMENLER

Şehit Muhammet Kılıç Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde oylarını kullanan taraftar formalı aile büyük ilgi gördü. Oy kullanmaya taraftar formalarıyla gelen aile oyu kullanmaya gelen vatandaşların dikkatini çekti.

MUHTARLIK SEÇİMLERİ RENKİ GEÇİYOR

Antalya’da birçok mahallesinde muhtarlık seçimleri renkli görüntülere sahne oluyor. Muratpaşa İlçesi Altındağ İlkokulu’nda muhtarlık seçimi için kıyasıya yarışan adaylar ile ekipleri okul girişlerinde seçmenleri etkilemeye çalıştılar. Renkli görüntülerin yaşandığı okul girişinde gelen her seçmen en az birkaç muhtar adayı tarafından karşılandı. 

ÖĞLEDEN SONRA SANDIKLARDA YOĞUNLUK YAŞANIYOR

Antalya’da oy verme işleminin başlamasının ardından sabah saatlerinde yoğunluk yaşanmadı. Öğle saatlerinden itibaren seçim çevrelerinde ise büyük bir yoğunluk yaşandı. Yaşanan yoğunluk karşısında seçim sandıkları önünde uzun kuyruklar oluştu. 

Antalya’da bu pazarda TL geçmiyor! Alışveriş sadece Euro ve Dolarla yapılıyor… Antalya’da bu pazarda TL geçmiyor! Alışveriş sadece Euro ve Dolarla yapılıyor…


 

Muhabir: BÜLENT ÖNER