TMMOB Antalya Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO), 17. Olağan Genel Kurulu ikinci gününde devam etti. 3 bin 522 üye yeni başkan ve yönetim kurulunu belirlemek için 15 sandıkta oy kullandı. Ziraat Mühendisleri Odası hizmet binasında gerçekleştirilen seçimde üyelerin oy verme işlemi saat 17:00’de sona erdi.

İLK TEBRİK BAŞKAN ADAYINDAN 

Ali Top, Özlem Ertekin ile İbrahim Akbulut’un başkanlık için yarıştığı seçim sonucu an itibari ile belli oldu. En çok oyu alan Ali Top, başkanlık koltuğuna oturmaya hak kazandı. Başkanlık için yarışan İbrahim Akbulut, rakibi Ali Top’u tebrik etti. Akbulut, üye sayısının daha da artırılarak ziraat mühendislerine ve tarımın paydaşlarına katkı sunan bir oda olma yolunda hareket edilmesini diledi. 

ESKİ BAŞKANLARDAN ALİ TOP'A DESTEK

Yeniden aday olmayan Prof. Dr. Dursun Büyüktaş ile uzun yıllar başkanlık yapan Vahap Tuncer'in tebriklerini kabul eden çiçeği burnunda başkan Ali Top, meslek büyüklerinin tecrübelerinden yararlanan, onlara saygı duyan, bir yandan da gençleri yönetimlere hazırlayan bir anlayışla hareket ettiklerini söyledi.  Ali Top, ziraat mühendislerinin hakettiği değeri görmesi ve tarımın sorunlarının çözümü için elbirliği ile çalışacaklarını belirtti. 

VAHAP TUNCER'DEN DESTEK AÇIKLAMASI

Seçim sürecinin demokratik bir olgunluk içinde geçmesinden memnuniyet duyduğunu ifade eden ZMO'nun kıdemli ismi, eski başkanı Vahap Tuncer, Ali Top ve yönetim organlarına seçilen üyeleri tebrik etti. ZMO Antalya Şubesi'nin bugünlere gelmesi için çok emek verdiklerini belirten Tuncer, "Geçmişine sahip çıkan, geleceğine ışık tutan bir oda olmalıyız ki elbirliği ile hizmetlermizi sürdürelim. Ben ve benim kuşağım her zaman odamızın hizmetindeyiz. Ne zaman ihtiyaç varsa her zaman yanınızdayız. Başarılar diliyorum." dedi. 

ALİ TOP 554 OYLA İPİ GÖĞÜSLEDİ

Saat 17.00'de sona eren oy verme işleminin ardından açılan sandıklarda, başkan adaylarından Ali Top'a 554, Özlem Ertekin'e 492, İbrahim Akbulut'a 310 oy çıktı. 3 bin 522 üyeden 1288'inin oy kullandığı sandıklarda, 38 oy da geçersiz sayıldı. Beyaz listeden yarışa giren Özlem Ertekin ve Ziya Yıldız listeyi delerek Ali Top başkanlığındaki yönetim kuruluna girmeyi başardı. Ali Topu'un listesinde bulunan Remzi Hacıoğlu 415, Fatma Öncü Ceylan Baloğlu 399 oyda kalarak yönetime giremedi. Öte yandan genel merkez delege seçimini 527 oyla Ali Top'un mavi listesi kazandı. 

Yönetim Kurulu Asil Listesi 

* Ali Top : 554

* Özgür Akteke : 496

Kamu-Sen Antalya: “Asli görevler kadrolu memura verilmelidir” Kamu-Sen Antalya: “Asli görevler kadrolu memura verilmelidir”

*Özlem Ertekin : 492

*Ebru Kaçın : 486

*Seyla Tepe : 447

* Osman Özdemir: 434

*Ziya Yıldız : 417

ADAYLAR SEÇİM HATIRASINI FOTOĞLARLA ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİ

Saat 17.00'da son bulan oy verme işleminden sonra, merekla oda hizmet binasında oy sayım sonucunu bekleyen adaylar, aileleri ve oda üyesi meslektaşları ile günün anısına fotoğraflar çektirdi.