Antalya’da Aydın Kanza Parkı’nda bir araya gelen kitle örgütleri Güllük Caddesi’nden Cumhuriyet Caddesi’ne doğru yürüyüşe geçti. Katılımın yüksek olduğu 1 Mayıs İşçi Bayramı yürüyüşü adeta şenlik havasında başladı.  

Antalya’da 150 gemi 19 Mayıs için bir araya geldi Antalya’da 150 gemi 19 Mayıs için bir araya geldi

1 MAYIS ŞENLİĞİNE SENDİKALARDAN YOĞUN KATILIM

Antalya’da 1 Mayıs İşçi Bayramı'na Türk-İş ve DİSK büyük katılım sağladı. Aydın Kanza Parkı’nda toplanan sendikalara üye işçiler sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçti. Diğer yandan KESK ve Birleşik Kamu-İş’e bağlı üyelerde sloganlar eşliğinde yürüyüşe geçti. 

SİYASİ PARTİLER 1 MAYIS YÜRÜYÜŞÜNDE

1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla Antalya’da düzenlenen organizasyona siyasi partilerden de yoğun katılım sağlandı. Başta Cumhuriyet Halk Partisi olmak üzere, DEM Parti, İşçi Partisi, Sol Parti ve daha birçok siyasi parti bayrama katılım sağladı. 

GAZETECİLER HEM ÇALIŞTI HEM YÜRÜDÜ

Çağdaş Gazeteciler Derneği Akdeniz Şube yönetimi ve üyeleri, 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla Aydın Kanza Parkı'nda bir araya gelerek yürüyüşe geçti. 1 Mayıs İşçi Bayramı haberleştirmek isteyen gazeteciler hem çalıştı hem de bayramı doyasıya yaşadı. 

LGBT’LİLER SLOGANLAR EŞLİĞİNDE YÜRÜDÜ

Antalya’da 1 Mayıs İşçi Bayramı'na katılan LGBT üyeleri sloganlar eşliğinde yürüdü. Aydın Kanza Parkı’nda bir araya gelen LGBT üyeleri buradan kortej eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti. 

SAĞANAK 1 MAYIS KEYFİNİ KAÇIRMADI

Yürüyüşün başladıktan kısa süre sonra başlayan sağanak 1 Mayıs coşkusunu azaltmadı. Sloganların atıldığı yürüyüşte sağanakla birlikte vatandaşlar sırılsıklam oldu. Aydın Kanza Parkı'ndan başlayan yürüyüş Cumhuriyet Meydanı'nda son buldu. İşte o renkli görüntüler...

Muhabir: BÜLENT ÖNER