Antalya'nın Serik ilçesinde 15 yaşındaki lise öğrencisi bir otele staj başvurusu için giderken yolda sokak köpeklerinin saldırına uğradı. Sahipsiz köpeklerden kaçarken otomobil çarpan genç, canını zar zor kurtardı. 15 yaşındaki gencin anne ve babası hiçbir evladın böyle bir şey yaşamaması için sahipsiz köpeklerin toplatılması gerektiğini söyledi. 

15 YAŞINDAKİ GENÇ CANINI ZAR ZOR KURTARDI

Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Kadriye Mahallesi'nde Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi 15 yaşındaki Hamitcan Haber, bir otele staj başvurusu için giderken yolda sahipsiz köpeklerin saldırısına uğradı. Köpeklerden kaçarken yola çıkan Haber, otomobilin çarpması sonucu yaralandı ve Sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılıp tedavi altına alındı. 

Antalya’da kaçak tütün operasyonu! 1 milyon makaron ele geçirildi Antalya’da kaçak tütün operasyonu! 1 milyon makaron ele geçirildi

DAHA ÖNCE BİR KIZ ÇOCUĞU ÖLMÜŞTÜ BEN DE ÖLEBİLİRDİM 

Yolda yürürken birden köpeklerin üzerine doğru geldiğini ve korkarak kaçmaya başladığını anlattı. Hamitcan Haber, "Kaçarken araba çarpmış, bayılmışım. Ambulansta uyandım. Sadece köpeklerin bana saldırdığını hatırlıyorum, gerisini hatırlamıyorum. Başıboş köpeklerinin toplanmasını istiyorum. Daha önce de köpeklerden kaçarken bir kız çocuğu ölmüştü. Ben de ölebilirdim." dedi.

ANNE VE BABA OĞULLARI İÇİN ENDİŞELENDİ 

Oğulları için endişelen anne ve baba ne kadar korktuklarını gazetecilere anlattı. Baba Hasan Haber sahipsiz köpeklerle ilgili bir an önce işlem yapılması gerektiğini söyledi. Çok sayıda insanın köpek saldırısı nedeniyle hayatını kaybettiğini ya da yaralandığını aktaran Haber, oğlunun da zarar gördüğünü kaydetti. Anne Safiye Haber de sahipsiz hayvanların bir barınağa toplatılması gerektiğini ifade etti. 


 

Kaynak: AA