Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren ASFİM, bu yaz da vatandaşları sağlıklı ve hareketli yaşamla buluşturmaya devam ediyor. Fitness, step-aerobik, pilates, reformer, zumba gibi birçok branşta ücretsiz spor yapma imkanı sunan ASFİM'de çocuklar için temel jimnastik dersleri, parkinson hastaları için egzersiz kursları ve 60 yaş üstü vatandaşlar için de özel çalışma programları yer alıyor.

ASFİM'E KAYIT NASIL YAPILIR?

ASFİM'in ücretsiz spor hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşlar, 10-18 Haziran tarihleri arasında genclikspor.antalya.bel.tr internet adresinden veya 0242 321 2470 numaralı telefondan kayıt yaptırabilirler. Kurslar 24 Haziran'da başlayacak.

GELECEĞİN YILDIZLARI FUTBOLA

Büyükşehir Belediyesi, yaz tatilini sporla geçirmek isteyen çocuklar için ücretsiz futbol okulu da düzenliyor. 7-12 yaş arası her çocuğun katılabileceği futbol kurslarında, çocukların sosyalleşmesi ve futbol branşını uygulamalı öğrenmesi sağlanacak. Kontenjanların sınırlı olduğu yaz okulu için 10-18 Haziran tarihleri arasında kayıt başvurusu yapılabilecek. Futbol yaz okulu 1 Temmuz'da başlayacak.

BİSİKLET TUTKUNLARINA ÜCRETSİZ EĞİTİM

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 10-70 yaş arası tüm bisikletseverleri ücretsiz bisiklet sürüş eğitimlerine bekliyor. 10-18 Haziran tarihleri arasında başvuruların kabul edileceği etkinlikte bisiklet tutkunlarına bisiklet sürmeyi öğrenme ve deneyimleme imkanı sunuluyor. Eğitimler, uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilecek ve katılımcılara güvenli bisiklet sürüşü, trafik kuralları ve bisiklet bakımı konularında bilgi verilecek. Bisiklet sürüş eğitimleri 24 Haziran'da Akdeniz Kent Park ve 29 Haziran Lara Düden Park'ta başlayacak.

KAYITLAR NASIL YAPILIR?

Futbol yaz okulu ve bisiklet sürüş eğitimlerine kayıt için genclikspor.antalya.bel.tr adresini ziyaret edebilir veya 0242 321 2470 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: BÜLTEN