Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde yer alan Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne başvuran yüzlerce hasta gribal enfeksiyon ile üst solunum yolu enfeksiyonundan şikayetçi oluyor. Hasta kuyruğunun yaşandığı acil servislerde görevli hekimler ile sağlık çalışanlarının yoğun mesaisi sürüyor.

Maden suyu üreticileri, ‘bor minareli yüksekliği’ iddialarına güvence verdi: “Gönlünüz rahat olsun…” Maden suyu üreticileri, ‘bor minareli yüksekliği’ iddialarına güvence verdi: “Gönlünüz rahat olsun…”

ACİL SERVİSLER BOŞ KALMIYOR

Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne başvuran hastaların önemli bölümü üst solunum yolu enfeksiyonu ile gribal enfeksiyon şikayetinde bulunuyor. Acil servislerde tedavilerinin yapılabilmesi için saatlerce bekleyen hastalar yer alıyor. Şehir merkezinde olması nedeniyle hasta yoğunluğunun üst seviyede olduğu Atatürk Devlet Hastanesi yönetimi ise hastalara kısa sürede hizmet verebilmek için seferber oluyor.

ACİL SERVİSTE HASTA KUYRUĞU!

Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde sabah saatlerine kadar yaşanan hasta yoğunluğu sürüyor.  Acil Servis içerisinde tedavi olabilmek için sıraya giren hastaların önemli bölümünün ise maskesiz olması dikkatlerden kaçmıyor. Hastane yönetimine acil servise gelen hasta ve yakınlarının maske takma zorunluluğu getirmesi talep edildi. 

ECZANELERDE GECE MESAİSİ

Antalya’da yoğunluk bir tek hastanelerde yaşanmıyor. Acil serviste tedavilerinin tamamlanmasının ardından nöbetçi eczanelere giden vatandaşlar burada da sıraya girmek zorunda. Atatürk Devlet Hastanesi’ne yakın nöbetçi eczanelerde yaşanan ilaç kuyruğu da dikkatlerden kaçmadı. 

HEKİMLER UYARIYOR

Türk Tabipler Birliği hastanelerin acil servislerinde yaşanan yoğunluk karşısında şu ifadelere yer verildi:
“Şu ana kadar uyarılarımızın dikkate alınmamasının sonucunda grip virüsü (H1N1), COVID-19 (JN.1 varyantı), Respiratuvar Sinsityal Virüs (RSV) ve mycoplasma pneumoniae gibi etkenlerin sorumlu olduğu tahmin edilen ciddi bir salgınla karşı karşıyayız. Son haftalarda özellikle hastane acillerinde olağandışı yoğunluklar yaşanmakta; bu yoğunluklar sağlık çalışanlarını tüketirken hastalara da daha az zaman ayrılmasına, zamanında ve yeterli sürede muayene edilememesine, enfekte olmayan hastalara da hastalık bulaşmasına neden olabilmektedir. Salgın sönümlenmediği sürece hem toplumun hem de sağlık çalışanlarının sağlığı tehlike altındadır.”
 

Muhabir: BÜLENT ÖNER