AK Parti hükümetinde yaşanan bakan değişiklikleri Antalya’da değişim rüzgarı estirecek mi? İşte detaylar…

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DÜĞMEYE BASTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı bakanlıklara yaptığı atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Sağlık Bakanlığına Fahrettin Koca yerine Kemal Memişoğlu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına ise Mehmet Özhaseki'nin yerine Murat Kurum atandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Telefon Görüşme Fotosu

ONLARCA VALİ VE KAYMAKAM ATAMASI

Resmi Gazete'de yayımlanan 2024/187 sayılı karara göre, Şereflikoçhisar Kaymakamı Zafer Engin, Göç İdaresi Başkanlığı Daire Başkanlığına, Dulkadir Kaymakamı Fatih Çelikkaya, Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanlığına, Cizre Kaymakamı Nazlı Demir, İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığına ve Taşköprü Kaymakamı Bekir Özen, İller İdaresi Şube Müdürlüğüne getirildi. Ayrıca karara göre, 179 Kaymakam, 107 Vali Yardımcısı ve 7 hukuk müşavirinin görev yeri değiştirildi.

Toplantı Kabineler

AK PARTİ'DE ANTALYA FATURASI KİME KESİLECEK?

Yerel seçimler sonrası siyaset arenasında cevabı en çok aranan soruysa AK Parti’nin Antalya’daki yerel seçim hezimetiyle ilgili kime ve kimlere fatura kesileceği yönünde oldu. Söz konusu sorunun cevabı henüz netlik kazanmasa da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kurmaylarıyla birlikte bu sorunun üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Ak Parti Antalya İl Binası Katılım Töreni Rozet

SON SÖZÜ ERDOĞAN SÖYLEYECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkent Ankara’da seçim sonuçlarına ilişkin analizleri devam ederken siyasi kulislerden sızan bilgilere göre AK Parti’de üzeri çizilecek isimler netleşti. Söz konusu kulis bilgilerine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin’in görevden alınacağı iddia edilirken AK Parti’de Antalya başarısızlığının faturasının kime ya da kimlere kesileceğiyle ilgili son kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan söyleyecek.

Recep Tayyip Erdoğan Ve Ali Çetin

AK PARTİ ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’İ KAYBETTİ

AK Parti, Antalya Büyükşehir Belediye başkanlığı için Hakan Tütüncü ile yola çıktı. ‘Antalya’nın altın çağı’ sloganıyla yola revan olan AK Partili Hakan Tütüncü, 31 Mart akşamı büyük hüsran yaşadı. CHP’nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muhittin Böcek 706 bin oy alarak yüzde 48.7 ile ikinci kez Büyükşehir başkanlık koltuğuna oturdu. Cumhur İttifakı’nın AK Partili adayı Tütüncü’nün aldığı oy ise bir önceki yerel seçime oranla gerileme göstererek 580 bin seviyesinde yüzde 40.02 olarak kayıtlara geçti.

Antalya Seçim Sonuçları Haritası 1

SADECE 2 İLÇE BELEDİYESİ KAZANILDI

Seçimlere Antalya Büyükşehir Belediyesi ve 19 ilçenin çoğunluğunu kazanma hedefiyle giren AK Parti, 31 Mart akşamı sadece Büyükşehir’de değil ilçe belediye seçim sonuçlarında da ağır darbe aldı. Serik, Kepez, Kaş, Akseki ve Aksu belediyelerini de ana muhalefet partisi durumundaki CHP’ye kaptırdı. AK Parti’nin ortağı durumundaki MHP ise Korkuteli ve Alanya belediyelerini CHP’ye devretti. AK Parti, 19 ilçede kurulan sandıklardan Gündoğmuş ve İbradı’da birinci çıkabildi.
 

Muhabir: VELİ AKOĞLU