9 günlük Kurban Bayramı tatili bugün itibariyle sona eriyor. Tatil boyunca adeta turist akına uğrayan Antalya’da sahildeki yoğunlukl hala devam ediyor. Sabah erken saatlerden itibaren sahile gelenler, deniz, kum ve güneşin keyfini çıkardı. Hava sıcaklığının 38, deniz suyu sıcaklığının 29,5 derece ölçüldüğü kentte nem oranı yüzde 50'yi geçti.

SAHİLLERDEKİ YOĞUNLUK DEVAM EDİYOR

Kurban Bayramı dolayısıyla 5 yıldızlı turizm tesislerinin tam kapasite dolduğu Antalya'da, 9 günlük tatilin son günü Konyaaltı Sahili'nde yoğunluk oluştu. Sabah erken saatlerden itibaren sahile gelenler, deniz, kum ve güneşin keyfini çıkardı. Hava sıcaklığının 38, deniz suyu sıcaklığının 29,5 derece ölçüldüğü kentte nem oranı yüzde 50'yi geçti. Sahile gelenlerden bazıları Akdeniz'in mavi sularında kulaç atarken, bazıları sahilde güneşlenmeyi tercih etti. Sahil bandında yürüyüş yapanların da olduğu turizm kentinde kimileri falez seyir terasında manzara karşısında fotoğraf çektirdi, kimileri de sahil banındaki yeşilliklerde piknik yaptı. Denizin tadını yine en çok çocuklar çıkardı.

MANZARA GENE DEĞİŞMEDİ

Manzara bu yılda değişmedi. Hemen hemen her yıl rastlanan kayalık üzerinden denize atlayışlar bu sene de devam etti. Konyaaltı Sahili'ne varyant tarafından giriş yapıldığında hemen falezlerin altında bulunan 6 metrelik kayaya çıkan gençler tehlikeye aldırış etmeden kendilerini suya bıraktı.  


 

Kaynak: DHA