Bu yıl Kurban Bayramının 9 günlük tatille taçlandırılmasının ardından tatilciler 15 Haziran tarihinden itibaren yollara koyuldu. Yurt genelinde tatil için Antalya’yı tercih eden yüz binlerde vatandaş tatil köylerinin dışında günübirlik kamp alanlarını da tercih etti. Antalyalıların ve tatilcilerin en şok ilgi gösterdiği alanlar arasında yer alan Sarısu Plajı ve Piknik Alanı’nda vatandaşlar ihtiyaçlarını iki katına almak zorunda kaldı.

BÖLGE ANET’E BAĞLI

Antalya’nın en önemli mesire alanları arasında yer alan Sarısu Mesire Alanı ile Plajı’nı tercih eden günübirlik tatilcileri ihtiyaçlarını normal şartlarda ki fiyatların iki bazen üç katı fiyatlara almak zorunda kaldılar. Büyükşehir Belediyesine bağlı ANET işletmesinde olan Sarısu mesire alanı ile plajında ki ürün fiyatları vatandaşları çileden çıkarttı. Vatandaşlar 5 litrelik suyu 50, 8 kilogramlık karpuzu, 300, şoklanmış buzu ise 50 liradan almak zorunda kaldı.

DENETİM YOK MU?

Kurban Bayramının başlamasıyla birlikte her gün dolup taşan mesire alanında yer alan büfelerin ürünlerde uyguladığı fiyat tarifeleri karşısında vatandaşlar tepki gösterirken, yetkililerin ise gerekli denetimleri bir an önce gerçekleştirmeleri istendi.

Sarısu ihalesi iptal! Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne tuzak mı kuruldu? Sarısu ihalesi iptal! Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne tuzak mı kuruldu?

SARISU HAKKINDA

Sarısu mesire alanı, Sarısu çayının denize kavuştuğu bölgeyi de kapsayan 350 dönümlük alana sahiptir. Bulunduğu konum itibariyle Mavi Bayraklı muhteşem sahili ve Çam ağaçlarıyla bütünleşmiş Ormanlık alanlarıyla gelen ziyaretçilerin hoşça vakit geçirebileceği bir yaşam alanıdır. Sarısu Mesire alanının en büyük farkındalığı; Denizi, Çam Ormanlarıyla bezenmiş yeşil alanlarının olmasıdır. Çevre aydınlatma sistemi ve Renkli Led aydınlatmalar yapılarak ziyaretçilerin akşam saatlerinde de vakit geçirebileceği farklı alanlar oluşturulmuştur. Mesire alanına gelen ziyaretçilerin araçları için 3000 araç kapasiteli Otopark bulunmaktadır.

Antalya'da ortalık karışıyor! CHP'li Muhittin Böcek'in Başdanışmanı'ndan o konuya tepki Antalya'da ortalık karışıyor! CHP'li Muhittin Böcek'in Başdanışmanı'ndan o konuya tepki

Muhabir: BÜLENT ÖNER