Antalya'nın Kemer ilçesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından işletilen Çifteçeşmeler Halk Plajı'nda çardakların ücretli şekilde hizmet vermesi tartışma konusu oldu. 

TARTIŞMALAR BİR PAYLAŞIM İLE BAŞLADI 

Antalya Kemer'de Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından işletilen Çifteçeşmeler Halk Plajı sosyal medya da gündem oldu. Bir sosyal medya kullanıcısının paylaşımında, Çifteçeşmeler Halk Plajı’nda yer alan çardakların 650 piknik masalarınınsa 250 TL'ye kiralandığını paylaştı. Söz konusu paylaşım büyük tepki çekerken, telefonla ulaşılan Çifteçeşmeler Halk Plajı yetkilileri, plaja girişlerin ücretsiz olduğunu, içerideki 10 kişilik çardaklar için 200 TL, masalar içinse 150 TL kiralama ücreti talep edildiğini belirtti. 

Çifteçeşme Plajı Zam

BAKANLIKTA PARALI BÜYÜKŞEHİR’DE İSE ÜCRETSİZ 

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı Çifteçeşmeler Plajı’na otomobil ile girerek 50 TL bir giriş parası verilmesi gerekiyor. Bu miktar Sarısu Plajı’nda ise 35 TL. Bakanlık tarafından işletilen plajda çardak ve piknik masalarına 150 ve 200 TL ücret talep edilirken Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Sarısu Plajı’nda bu hizmetler için herhangi bir ücret talep edilmiyor. 

Çifteçeşme Plajları 5

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP