Kepez Belediyesi, imar planına uygun şehirleşme sürecinin sürdüğü Altınova bölgesinde yolların eskiyen asfaltını yeniliyor. 

BOZULAN ASFALT YENİLENİYOR

Antalya Kepez Belediyesi, kalıcı yatırımlarla mahallelerde sosyal yaşam konforunu artırıyor.  Altınova bölgesinin ulaşım ağı, yeni yol yapımı ve asfalt çalışmalarıyla kaliteli hale getiriliyor. Kepez Belediyesi, yeni yollarla planlı şehirleşmenin önünü açtığı bölgede, mevcut yolların altyapı kazılarından dolayı bozulan asfaltını yeniliyor.   

ULAŞIM DAHA AKICI VE KONFORLU OLACAK

Asfalt yenileme çalışması, Yüce ve 30 Nolu sokakların bir bölümünde gerçekleştirildi. Yenileme çalışması kapsamında iki sokağın altyapı kazılarından dolayı deforme olan asfaltı, freze iş makinesiyle kazıldı. Daha sonra eski asfalt, kamyonlarla belediyenin geri dönüşüm şantiyesine taşındı.  Ardından eski asfaltı kaldırılan sokaklara, tesviyesi yapıldıktan sonra önce dolgu malzemesi daha sonra finişer iş makinesi yardımıyla sıcak asfalt serildi. Çalışmaların gerçekleştiği yollarda ulaşım artık daha akıcı ve konforlu olacak. 

300 TON ASFALT KULLANILDI

Sinan ve Orta mahalleleri ayıran 12 metre genişliğindeki Yüce Sokak’ın 175 metrelik bölümünde 1400 metrekare alana 300 ton asfalt serildi. Yüce Sokak’ın, Şelale ile Çağan ve Müdür sokaklar arasındaki bölümünün asfaltı ise geçtiğimiz aylarda yapılmıştı. Orta Mahalle sınırlarında yer alan ve genişliği 10 metre olan 30 Nolu Sokak’ta ise 180 metre uzunluğunda asfalt çalışması gerçekleştirildi. Bu sokağın 1800 m2 alanına 375 ton sıcak asfalt serildi.  Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, yatırım planlaması çerçevesinde Altınova bölgesindeki mahallelerdeki yol açma ve asfalt çalışmalarının devam edeceğini belirttiler.

KEPEZ’DE KISA SÜREDE ÖNEMLİ İŞLER YAPILIYOR 

Kepez Belediye Başkan Vekili Prof. Dr. Refik Emre Altekin de açıklamasında, mahallelerin hizmet taleplerini, planlama dâhilinde hızlı bir şekilde karşıladıklarını söyledi. İlçede önemli çalışmalara imza attıklarını belirten Başkan Vekili Refik Emre Altekin, “Kepez Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz’ün yatırım planlaması çerçevesinde Kepez’i daha da güzelleştirecek, şehirleştirecek ve ilçe sakinlerini daha konforlu kent yaşamıyla buluşturacak olan çalışmalarımıza 1 Nisan’da başladık. Kısa zamanda yol yapımından asfalta, park düzenlemesinden peyzaja, sosyal ve kültürel etkinliklere kadar önemli işlere imza attık, atmaya da devam ediyoruz.  Antalya’mızın ticaret merkezi olan ve 5 mahallenin bulunduğu Altınova semtini çok önemsiyoruz. Bu bölgemizdeki belediyecilik hizmetleri ve projeleri bizim dönemimizde daha da artacak. Bölge sakinlerimizin sıcak asfalt talebini hızlı bir şekilde karşıladık. Bölgedeki yol, asfalt, yeşil alan, altyapı ve sosyal tesis yatırımlarımız artarak devam edecek.” açıklamasını yaptı. 
 

Kaynak: KEPEZ BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ