Antalya'da sıcaktan ve nemden bunalanlar, Konyaaltı Sahili'nde denize girerek sıcak havanın etkisini azaltmayı denedi. Hava sıcaklığı 30 derece ölçülen kentte, nem 3 katına çıkarak yüzde 78 olarak kaydedildi. Sıcaktan ve nemden bunalan onlarca kişi Konyaaltı Sahili'ne akın etti. 

ANTALYA'DA NEM YÜZDE 78 ORANINA ÇIKTI 

Hafta içi olmasına rağmen Konyaaltı Sahili'nin kalabalık olduğu görüldü. Ülkenin dört bir yanından gelen yerli ve yabancı tatilcilerden bazıları güneşlenirken, diğerleri denize girmeyi ve deniz sörfü yapmayı tercih etti. Bazı çocuklar ve gençler ise kayalıklardan atlayarak denizin keyfini çıkardı. Vatandaşların bir kısmı ise parkta ve ağaçlık alanlarda oturdu.

ANTALYA ÇOK GÜZEL AMA NEM ÇOK 

Ankaralı olan ama 30 yıldır Antalya'da yaşayan Solmaz Bekdemir, "Antalya çok güzel ama nem var. Sabah saatlerinde, arkadaşımla birlikte serinleyebilmek için denize geliyoruz, yüzüp geri gidiyoruz. Konyaaltı Sahili çok güzel o yüzden haftada iki veya üç kere geliyoruz" dedi.

TATİLCİLER ANTALYA SAHİLİNİ ÇOK BEĞENİYOR 

İstanbul'dan Antalya'ya ailesiyle tatile gelen Adem Akbaş da, "İstanbul'dan geleli bir ay oldu. Deniz çok güzel, sahili de mükemmel. Bizim için güzel bir tatil oldu" şeklinde konuştu.                 

Konyaaltı Sahili Deniz 1

               

Kaynak: İHA