Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, gerçekleştirilen operasyonda Emniyet Müdürlüğü birimlerine bağlı ekipler il genelinde uyuşturucu maddelerin kaynağının kurutulması, ticaretinin ve kullanımının engellenmesi amacıyla il genelinde yuşturucu madde naklederek, ticaretini yapan şahıs ve gruplara yönelik olarak operasyon başlattı.

POLİS EKİPLERİ ŞÜPHELİ ŞAHIS TAKİBE ALINDI

S.O.,isimli şahsın Batı illerinden temin ettiği yüklü miktardaki uyuşturucu madde ve yapımında kullanılan hammaddeleri Antalya’ya getirerek Döşemealtı ilçesinde bulunan ikamette depoladığı ve bu ikamette Metamfetamin maddesini imal ederek uyuşturucu maddeleri il genelinde şahıslar aracılığıyla sattığı yönünde ihbarlar alan emniyet ekipleri, S.O., isimli şahıs takibe aldı. 

ADRESTE ÇOK FAZLA SAYI DA UYUŞTURUCU MADDE ELE GEÇİRİLDİ 

Uzun süreli yürütülen çalışmalar sonucu S.O. isimli şahıs, ikamet ettiği adreste imal ettiği uyuşturucu maddeler ile birlikte yakalandı. Özel Harekat unsurları ile birlikte ikamete düzenlenen operasyonda yapılan aramada; 74 kilo 380 gram Metamfetamin maddesi,  173 adet çeşitli ebatlarda yaklaşık 1 milyon yüz yedi bin kullanımlık kağıda emdirilmiş, aentetik Kannabinoid (A4) maddesi, Uyuşturucu madde imalatında kullanılan çok sayıda aparatlar ve eldiven ele geçirildi.

ANTALYA’DA BİR REKOR! 

Ayrıca devam eden diğer operasyonlarda toplamda 81 Kilo 560 gram Metamfetamin maddesi, 529 Adet çeşitli ebatlarda yaklaşık 1 milyon 300 bin kullanımlık kağıda emdirilmiş sentetik kannabinoid A4 maddesi, 4 Kilo 835 gram Eroin maddesi, 7.500 Adet uyuşturucu hap ve 5 Adet hassas terazi ele geçirildi. Gözaltına alınana toplamda 12 şüpheli şahıs “Uyuşturucu Ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak ve Sağlamak” suçundan sevk edildiği adli makamlar tarafından tutuklandı. Bu yakalama tek seferde yapılan en büyük Metamfetamin yakalaması olarak kayda geçti. 

Kaynak: HABER MERKEZİ