Antalya'nın kavurucu sıcakları vatandaşları evlere hapsetti. Bu sıcaklarda sosyal medya kullanımı da artarken, Muratpaşa Belediyesi'nin yaptığı esprili paylaşım viral oldu. Bir belediye personelinin dışarıda vantilatör açtığı video 'En azından denedik' notuyla paylaşıldı.

VATANDAŞLAR BELEDİYEYE SİTEM ETTİ!

Ancak belediyenin bu paylaşımı, vatandaşlardan büyük tepki gördü. Birçok Antalyalı, belediyenin hizmetlerine yönelik şikâyetlerini yorumlarda dile getirdi. Yolların bozuk olmasından, çöplerin toplanmamasından, böcek istilasına kadar birçok konuda belediyeye sitem edildi.

AĞAÇ DİKİLMESİ İSTENDİ!

Yorumlarda dikkat çeken bir diğer nokta ise, vatandaşların belediyeden ağaç dikmesini talep etmesi oldu. Vatandaşlar, ağaçların gölge sağlayacağını ve şehrin daha serin olmasını sağlayacağını savundu. Yapılan yorumlardan bazıları şu şekilde…

  • "2 aydır bb’ye mesaj gönderiyorum bir kaldırım taşını düzeltemediniz 2 ayda. Espri de yapamıyorsunuz. Başka yaptığınız birşey yok zaten."
  • "Çok hoş güldük.. Lauranın yan tarafında genellikle medikalparka gidenlerin araçlarını park ettikleri otoparkın çöplerle dolu olduğunu hatırlatmak isterim umarım el atarsınız"
  • "Hamam böceği ve sinekler içinde çalışmanız böyle ise vay halimize."
  • "Şakalar komiklikler yerine kamusal alanlarda vatandaşın rahat yürüyüp dinlenebilmesi için palmiyeler yerine gölge imkanın sunan ağaçlar yetiştirseniz daha iyi olmaz mı?"
  • "Güzel şaka. ama esasen orta ve uzun vadede imar izinlerini ona göre verip, az kat, geniş yeşillik ile daha serin bir mahalle yaratabilirdiniz."
  • "Bol bol ağaç dikin , eğer gerçekten gelecek nesillerin bu şekilde çözüm aramalarını istemiyorsanız bol bol ağaç dikin"
  • "Kircami imar olayı gibi olmuş var gibi ama yok gibi olacak gibi ama olmayacak gibi"
  • "Antalya Şrinyalı mah. 1537. sokaktaki Labutik otelin  tüm koya yayılan ve falezleri katleden “ plajkondu” suna niye bir işlem yapmıyorsunuz? Kat kat çıkıyorlar. Koca bir asansör yaptılar!"

Antalya'da şehrin göbeğinde yangın çıktı! Çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi Antalya'da şehrin göbeğinde yangın çıktı! Çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ