Antalya’da son zamanlarda elektrikli şarj istasyonu kurulumu için yeşil alanların tahrip edilmesiyle ilgili iddialar gündemde.

GÜZELOBA SAKİNLERİNDEN BETONLAŞMA TEPKİSİ

Antalya'da CHP'li Muratpaşa Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Güzeloba Mahallesi'nde bugünlerde sinirler gergin. Söz konusu mahallede imar planlarında yeşil alan olarak gözüktüğü belirtilen park alanının bir kısmına beton dökülerek elektrik araç şarj istasyonu yapılmak istenmesi vatandaşların tepkisini çekti.

VATANDAŞ ŞARJ İSTASYONU DEĞİL YEŞİL ALAN İSTİYOR 

Muratpaşa’da imarda yeşil alan olarak gösterilen bir parkta şarj istasyonunun kurulmasına vatandaşlar tepki gösterdi. 40 sene önce yapılmış imar planına göre söz konusu yeşil alanın artık kamu malı olduğunu ve kimsenin buraya müdahale etme şansı olmadığını savunan mahalle sakinleri şarj istasyonun acilen kaldırılmasını talep ediyor.

BÜYÜKŞEHİR VE MURATPAŞA KONUDAN 'BİHABER' İDDİASI

Söz konusu adreste şikâyet üzerine şarj istasyonu inşaatı durdurulurken, CHP'li Muratpaşa ve Antalya Büyükşehir belediyelerine başvuran vatandaşlar, inşaatın tamamen durdurulmasın noktasında, kurumların konuyu birbirlerine havale etmesinden şikâyetçi. Söz konusu yeşil alanın imar planlarında kamu alanı kapsamına alındığını öne süren mahalle sakinleri belediyelerin Planlama ve Emlak Müdürlüğü birimlerinde alan için 'özel mülkiyet' ibaresine yer verildiğini belirterek, belediyelerin bölgenin kamu alanı olduğundan bihaber olduğunu savundu. 

YEŞİL ALANLAR OTOMOBİL PARK YERİ Mİ OLACAK?

Elektrikli araçların kullanımı son yıllarda hızla artarken bu durumla birlikte bazı sorunlar da ortaya çıkmaya başladı. En önemli sorunlardan biri ise elektrikli şarj istasyonlarının yapılacağı yerler. "Daha yeşil bir dünya" mottosuyla üretimi hızlanan elektrikli araçlar için yeşil alanların tahrip edilmesi vatandaşların akıllarında soru işaretleri oluşmasına neden oluyor. 

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ