Antalya'da 47 yaşındaki Muaz Çoban, çocuk parkında birlikte içki içtiği arkadaşı 51 yaşındaki Süleyman Celebe'yi çıkan tartışmada göğsünden bıçaklayıp öldürdü, saatler sonra da beraber iş yaptığı Mahmut A.'yı tahra ile başından yaraladı. Muaz Çoban, Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından aynı gün başka bir parkta otururken yakalandı.

ÇOCUK PARKINDA CİNAYET

Muaz Çoban, Muratpaşa ilçesindeki Kızılsaray Mahallesi'nde bulunan bir çocuk parkında, arkadaşı Süleyman Celebe ile içki içtikleri sırada tartışmaya başladı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü ve Muaz Çoban, göğsünden bıçakladığı Süleyman Celebe'yi öldürdü. Olay, çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine polis ve sağlık ekiplerinin olay yerine gelmesiyle ortaya çıktı. Alkol şişeleri de delil olarak toplandı ve inceleme için yetkililere teslim edildi.

İŞ ARKADAŞINI DA TAHRA İLE YARALADI

Aynı gece, Muaz Çoban'ın iş arkadaşı Mahmut A. ile Muratpaşa ilçesi Yenigün Mahallesi'nde bir tartışma yaşandı. Tartışmanın ardından Muaz Çoban, Mahmut A.'yı tahra ile başından yaraladı. Bu olay da güvenlik güçlerinin dikkatini çekti ve Muaz Çoban, kısa süre sonra başka bir parkta yakalanarak gözaltına alındı.

“HATIRLAMIYORUM” DİYEREK KENDİNİ SAVUNDU

Cinayet Büro Amirliği ekipleri, güvenlik kameralarını inceleyerek Muaz Çoban'ı cinayet ve yaralama olaylarıyla bağlantılı olarak tespit etti. Muaz Çoban, emniyetteki ifadesinde suçunu itiraf etti ve olayın nasıl gerçekleştiğini hatırlamadığını belirtti. Adliye sevk edilen Muaz Çoban, gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

Kaynak: DHA