Antalya’da sabah erken saatlerde balık tutmak için denize açılan balıkçılar, 35 kilometre açıkta gördükleri cisim dolayısı ile paniğe kapıldı.

35 KİLOMETRE AÇIKTA KORKUTAN CİSİM

Şaşkınlık yaşatan olan sabah erken saatlerde Konyaaltı ilçesi açıklarında meydana geldi. Fiber balık tekesi ile orkinos için denize açılan Kaptan Yusuf Kara ve arkadaşları yaklaşık 35 kilometre açıkta bir cisim olduğunu fark etti. Hareket halinde olan cisime yaklaşmakta tereddüt eden balıkçılar dürbün ile kontrol sağladılar. Sağlıklı bir görüş açısı yakalayamayan balıkçılar cisimin yanına kadar gidince gördükleri karşısında şaşırdılar. Yapılan incelemede balıkçıların göçmen teknesi olabileceğini düşündükleri cisimin helyum gazı basılı üzerinde çeşitli figürlerin olduğu çok sayıda balon olduğu görüldü.

“YAKLAŞIP BAKINCA HELYUM GAZI DOLU ÇOK SAYIDA BALON OLDUĞUNU GÖRDÜK”

Yaşananları anlatan Yusuf Kara, “Biz her zaman olduğu gibi iki arkadaş orkinos avı için sabah erken saatlerde balıkçı barınağından tekne ile denize açıldık. Yaklaşık 35 kilometre açıkta hareket halinde bir cisim olduğunu gördük. Aklımıza alabora olmuş bir göçmen teknesi de geldi. Önce yaklaşmakta biraz tereddüt ederek dürbün ile kontrol ettik. Hava biraz puslu da olunca sağlıklı bir görüş açısı elde edemedik. Yaklaşıp bakınca helyum gazı dolu çok sayıda balon olduğunu gördük. Balonların oraya nasıl geldiğini bilmiyoruz” dedi.

Muhabir: ERTUĞRUL GÜN