2024 yılı Emekliler Yılı olması münasebetiyle Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ile SGK Antalya İl Müdürlüğü arasında emeklilere yönelik sağlanabilecek ayrıcalıklar, fırsat ve indirimler konusunda AESOB üyeleri ile iş birliği birinci faz çalışmaları bu protokol ile başlayarak imza altına alınmıştı. Geçtiğimiz hafta sonu emekliler Kurşunlu Şelalesini gezdiler.

İLK GEZİ KURŞUNLU ŞELALESİNE

Antalya’da AESOB ile SGK arasında imzalanan protokol çerçevesinde şehirde yaşayan emeklilere yönelik gezilerin ilki gerçekleştirildi. Kurşunlu Şelalesine düzenlenen geziye katılan emekliler çok güzel bir gün geçirdiler. Gezilere katılmak isteyen emeklilerin başvuruda bulunmaları istendi.

DOYASIYA EĞLENDİLER

Sosyal Güvenlik Kurumu Antalya İl Müdürlüğü’nden geziye yönelik yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kavurucu yaz sıcaklarında rotamızı Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkına çevirdik. Tabiat parkının büyüleyici güzelliğinde AESOB iş birliğinde emeklilerimizle birlikte doğa yürüyüşü yaptık, çayımız gibi koyu sohbetler ettik, eğlendik, yemek yedik, serin havada keyifli bir gün geçirdik.”

"ESNAF VE SANATKARLARIMIZIN DAİMA YANINDA OLACAĞIZ"

İş Birliği Protokolü imza töreninde konuşan SGK İl Müdürü Ali Duru, “Bildiğiniz üzere Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla 2024 Emekliler Yılı ilan edildi. Bu kapsamda, kurumumuz adına Antalya'da, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı ile yaptığımız görüşmeleri bugün imzaladığımız bu protokol ile taçlandırdık. Ahiliğin kurucusu Ahi Evran Veli'nin dayanışmaya ve paylaşmaya dayanan ilkelerine bağlılığa, bu iş birliği anlaşması ile bugün burada bir kez daha şahit olduk. Biz de İslam ahlakı ve Türk kültürünün sentezi olan ahilik anlayışını sürdüren esnaf ve sanatkarlarımızın daima yanında olacağız. İş birliği protokolümüzün ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini ve tüm esnaf kardeşlerimize bereketli ve bol kazançlar diliyorum" şeklinde konuştu.

Muhabir: BÜLENT ÖNER