Kepez Belediyesi'nin destekleriyle kurulan Sevgi Atölyesi, Antalya Down Sendromlular ve Engelliler Derneği tarafından özel bireyer tarafından işletiliyor. Burada özel bireyler el sanatlarını öğreniyor, becerilerini geliştiriyor ve ürettikleri ürünler sergileniyor. Atölye, ailelerin ekonomisine katkı sağlarken, özel çocuklar için sosyalleşme imkanı sunuyor. Özel Çocuklar El Emeği Sergisi'nde, Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Evrim Yalçın ve diğer yetkililerin katılımıyla üretilen ürünler sergilendi. Serginin açılış konuşmasını Sevgi Atölyesi özel çocuklar öğretmeni Kamile Kuşdemir yaptı. Kuşdemir, atölyede sadece özel çocukların değil, özel annelerin de mesleki eğitim aldığını ve Kepez Belediyesi'nin her zaman yanlarında olduğunu belirtti.

Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan bir seçim vaadini daha gerçekleştirdi! Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan bir seçim vaadini daha gerçekleştirdi!

ELDE EDİLEN GELİR ÖZEL ÇOCUK VE ANNELERE VERİLECEK 

Antalya Down Sendromlular ve Engelliler Derneği, özel bireylerin el becerilerini geliştirdiği Sevgi Atölyesi’nde özel bir sergiye imza attı. ‘Özel Çocuklar El Emeği Sergisi’ nde birbirinden kıymetli el emeği göz nuru 700 ürün sergilendi. Ürünlerin satışından elde edilecek gelir emeğin sahibi özel çocuklar ve annelerine verilecek. Down Sendromlular ve Engelliler Derneği Başkanı Gülcan Ay, derneğin 2013'te kurulduğunu, Sevgi Atölyesi'nin ise 2019'da özel bireylerin becerilerini geliştirmek ve aile ekonomisine katkı sağlamak amacıyla faaliyete geçtiğini hatırlattı. Sevgi Atölyesi'nin engelli bireyler ve özel annelerin eğitimlerle üretken bir yaşama katılımlarını sağladığını belirten Ay, çalışmalara destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. Dernek Başkanı Ay, Down Sendromlular ve Engelliler Derneği'nin özel bireylerle sürdürülebilir ekonomiye katkı sağlamak için farklı projeler yürüttüğünü ve Kepez Belediyesi'nin desteğiyle bir kolonya üretim tesisi kurarak, Antalya'da bir ilki gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekledi.

ÖZEL ÇOCUKLAR VE ÖZEL ANNELERİN MUTLULUĞUNA ORTAK OLDU 

Kepez Belediyesi Başkan Yardımcısı Evrim Yalçın da, sergi açılışına katılarak özel çocuklar ve özel annelerin mutluluğuna ortak oldu. Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün selamlarını ileterek konuşmasına başlayan Başkan Yardımcı Yalçın, “Bizler her zaman özel bireylerin yanındayız. Lütfen özel bireyler için çekinmeden taleplerinizi ve isteklerinizi her zaman bize iletin.” dedi. Başkan Yardımcısı Yalçın, açılış konuşmalarının ardından özel bireylerin ürettiği 700 ürünün sergilendiği sergiyi gezdi. Sergilenen ürünler hakkında Down Sendromlular ve Engelliler Derneği Başkanı Gülcan Ay’dan özel bireylerle ilgili bilgi aldı.   Sevgi Atölyesinde üretilen ürünlerin satışından elde edilecek gelirler yine emeğin sahibi özel çocuklar ve annelerine verilecek.

Kaynak: Kepez Belediyesi-Bülten