Antalya’da polen uyarıları en yüksek seviyeye çekildi. Salı ve Cuma günleri arasında etkili olacak polen dağılımı nedeniyle özellikle alerjik ve solunum yolu rahatsızlıkları bulunanlar risk altında. Uzmanlar söz konusu rahatsızlıkları olanlara mecbur olmadıkça dışarı çıkmayın uyarısında bulunurken, dışarı çıkmak zorunda kalanlara maske takmalarını tavsiye etti. 

Burdur yolunda bayram çilesi! Metrelerce uzayan araç kuyrukları… Burdur yolunda bayram çilesi! Metrelerce uzayan araç kuyrukları…

ANTALYA’DA 3 GÜN ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji olaylarının yayınlandığı onlarca sitede Antalya ile ilgili uyarılar art arda geldi. Bugün kenti etkisi altına alan polen bulutları, Cuma gününe kadar kent genelinde etkili olmayı sürdürecek. 3 günlük zaman dilimi için Antalya’da polen haritalarındaki risk durumu en yüksek seviye olarak gösteriliyor. 

UZMANLAR ANTALYALILARI UYARDI

Polen salınımının artmasıyla birlikte alerji ve solunumu yolu rahatsızlıkları bulunanlar da risk altına girdi. Solunum yolu ve alerjik reaksiyonları bulunan vatandaşları 3 günlük zaman dilimi içinde dışarı çıkmamaları konusunda uyaran uzmanlar, dışarı çıkmak zorunda kalanlar için maske takın uyarısında bulundu. 

AĞAÇ VE ÇİMEN POLENİ 

Polen haritalarında risk seviyesinin en üst seviyeye çekildiği Antalya’da özellikle ağaç poleni etkili oluyor. Kent genelinde bugün ile Çarşamba ve Perşembe günleri ağaç poleni seviyesi ile çimen poleni salınımı en üst seviyelerde olacak. 

Muhabir: VELİ AKOĞLU