Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ramazan ayı ile birlikte gıda kollarında çalışan işletmelerde hareketliliğin arttığını göz önünde bulundurarak, tüketicilerin herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için denetimlerini sıklaştırdı. Müdürlüğün il merkezinde toplanan ekipler, buradan kentteki tüm ilçelere dağılarak denetimlere çıktı.  

“GİRMEDİĞİMİZ KAPI KALMAYACAK”

Ramazan ayıyla birlikte denetimlerin artırıldığına dikkat çeken yetkililer açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: "Çok sayıda gıda denetimcisi ile Ramazan ayıyla birlikte 19 ilçede denetim seferberliği gerçekleştiriyoruz. Girmediğimiz fırın, kasap, market kısacası gıdanın üretildiği ve satıldığı her noktada denetim yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.” 

19 İLÇEDE EŞ ZAMANLI DENETİM

Denetimler hakkında bilgi veren yetkililer, mübarek ay boyunca bayrama kadar il merkezi ve 19 ilçede gıda maddesi satışı ve üretimi yapan yerleri denetlediklerini ifade ederek, gıda maddelerinin nerede üretildiği ya da nereden alındığına ilişkin belgeleri kontrol ettiklerini bildirdi. Ramazan ayında toplu iftarların da yapılacağına işaret eden yetkililer şunları kaydetti: “Özellikle, toplu iftarların yapıldığı yerler ve buralara yemek sağlayan şirketler, fırınlar, lokantalar, sahurda açık bulanan yerlerde denetimleri artıracağız. Aynı zamanda et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, tatlı ve pastacılık ürünleri üretimi yapan yerlerdeki denetimler de sıklaştırılacak. Artan üretim nedeniyle hijyen konusunda aksamalar meydana gelebilir. Bu konuda üreticilerimiz titiz olmalı."

Yapılan açıklamada, denetimlerin bayrama kadar devam edeceğinin bilgisi de verildi.

Alanya’daki vatandaşlar isyan etti! Artık önlem alınsın! Alanya’daki vatandaşlar isyan etti! Artık önlem alınsın!

Muhabir: BÜLENT ÖNER