Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), seyircilerle benzersiz bir etkileşim deneyimi sunmak üzere 'Fuaye Sohbetleri' adlı yeni bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. DOB, sanat severlere 'Giselle' temsili öncesi gerçekleştirdiği 'Fuaye Sohbetleri' ile bale sanatının bilinmeyen yönlerini ele aldı.

İZLEYİCİ KULİSİN PERDESİNİ ARALADI

Sanatseverlerin merakla beklediği bu etkinlikte DOB sanatçıları, Haşim İşcan Kültür Merkezi fuaye alanında izleyiciye kulisin perdesini araladı. Sanatçıların dünyasını yakından tanıma fırsatı sunan 'Fuaye Sohbetleri'nde, bale sanatını ve dansçıların yaşamları ele alındı.

SANATÇILAR MERAK EDİLEN SORULARI YANITLADI

Bale sanatçıları Müge Öğüt ve Evren İskender, seyircilerle keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi, bale sanatının inceliklerini ve sanatçıların merak edilen hayatlarını paylaştı. Moderatörlüğünü Ezgi Bağlan'ın üstlendiği etkinlik, samimi sohbet havasında gerçekleşti. Katılımcılar, Giselle temsili öncesinde sanatçılarla bir araya gelme ve onlarla sohbet etme fırsatı buldu.

Kemer’de sualtının güzelliği fotoğraflara döküldü Kemer’de sualtının güzelliği fotoğraflara döküldü

Tekrarlanması planlanan etkinlikte opera, bale ve enstrüman sanatçıları, mesleklerinin inceliklerini ve perde arkasında yaşananları aktarmaya devam edecek.

Kaynak: DHA