Kurban Bayramı'nın ilk iki günü Antalya’da yoğun bir şekilde geçti. Şehirde bayram nedeniyle otellerde yer kalmazken, tatil için plajları tercih eden tatilcilerin adresi ise Konyaaltı Plajı oldu. Konyaaltı plajında sabahlamak isteyen günübirlik tatilcilerin çadır kurmalarına Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından izin verilmedi. 

KONYAALTI VE LARA SAHİLİ DOLDU TAŞTI

Antalya’nın Konyaaltı ve Lara sahillerinde kurulan çadırlar, Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri tarafından kaldırıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, yasak olmasına rağmen son günlerde Konyaaltı ve Lara sahillerinde çok sayıda kamp çadırının kurulması üzerine çalışma başlattı. Başlatılan çalışmalar çerçevesinde zabıta ekipleri plaj ve sahillerde denetimlerini artırdı. 

Konyaaltı Sahili Güneşlenen Turistler-1

ZABITA EKİPLERİ DENETİMLERİ ARTIRDI

Antalya’da Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipleri Konyaaltı ve Lara sahillerinde çadır denetimlerini artırdı. Ekipler çadırları, çevre ve görüntü kirliliğinin yanında, güvenlik açısından da sorun oluşturduğu gerekçesiyle kaldırdı.

SAHİL BOYUNCA ÇADIR KURMAK YASAK!

Sahil boyunca gezen ekipler, gerekli uyarılarda bulunarak çadırların kaldırılmasını sağlıyor. Çadırlarını kaldırmak istemeyenlere ise Konyaaltı Sahili Alan Yönetimi Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik'in "Konyaaltı Sahili'nde kamp yapılması ve çadır kurulması yasaktır." maddesi kapsamında cezai işlem uygulanıyor.

Konyaaltı Sahili Yüzen Turistler

ANTALYA'DA SAHİLLER GÜVEN İÇİNDE KULLANILACAK

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığınca yapılan açıklamada ise Antalyalıların sahilleri güven içinde kullanması için gerekli tüm önlemlerin alındığı ifade edildi. Açıklamada, sahilde her sabah 06.00'dan itibaren başlayan denetimlerde, çadırların yanı sıra halk sağlığını tehdit eden seyyar satıcılar ile halkı rahatsız eden dilencilere yönelik çalışma yapıldığı kaydedildi.

Muhabir: BÜLENT ÖNER