Akdeniz Üniversitesi Hastanesine şehir dışı ve yurt dışından tedavi için gelen hasta ve hasta yakınlarının konaklaması için hayırseverlerin destekleriyle hayata geçirilen Nurten-Turan Kilit Konukevi açıldı. 47 odada 115 yatak kapasiteli tesisin açılışına Antalya Valisi Hulusi Şahin, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ömer Özkan, hayırseverler Taner Kilit, Cansu Kilit, Nurten Kilit, Turan Kilit, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Prof. Dr. Cengiz Toker, Prof. Dr. Şükrü Özen, Genel Sekreter Dr. Ali Evren İmre, dekanlar ve hastane personeli katıldı.

ÖZKAN AİLESİ DOKUNDUKLARI İNSANLARA HAYRIN EN BÜYÜĞÜNÜ YAPTI

Vali Şahin yaptığı konuşmada, Kilit Ailesi'nin hayırseverliğine övgüde bulundu ve konukevinin hasta ve hasta yakınları için büyük bir ihtiyaç olduğunu vurguladı. "Özkan ailesinin bir çeşmeye bir binaya ihtiyacı yok. Bilim dünyasına kattıklarıyla, buldukları nakil yöntemleriyle, dokundukları insanlarla zaten o hayrın en büyüklerini yaptılar, yapmaya da devam ediyorlar. Umuyorum inanıyorum ki bu daha da devam edecektir. Yaşınız müsait, devam hizmete devam." diye konuştu.

Bu sağlık üssü Antalya'da kuruluyor! SMA aşısı ve ilacı için Amerikalara gitmeye son! Bu sağlık üssü Antalya'da kuruluyor! SMA aşısı ve ilacı için Amerikalara gitmeye son!

PARANIN BİR DE BEREKET DEĞERİ VAR

Şahin ayrıca, hayırseverliğin önemine dikkat çekerek, "Para kazanılır. Kazanılan paranın bir nominal değeri var dimi iktisat öyle diyor. Bir de reel değeri var değil mi? Ama iktisatçıların söylemediği bir de bereket değeri var. Sizler bu yaptığınız hayır faaliyetleriyle bereketlerini yükseltiyorsunuz ve aynı ağaçlara nasıl budama yaparsınız daha sonra fazlasıyla gelir işte o şekilde Allah size fazla fazla verir, verecektir, veriyordur. Eminim bundan 10 yıl önce 20 yıl önce neredeydiniz bugün neredesiniz, bu onun herhalde en güzel örneğidir. Ancak paylaşarak biz büyüyoruz, kazanarak değil, rektör hocam çok güzel söylediler, kazanmak başka bir şey ama paylaşmak çok daha başka bir şey. Harcarken kıymetlenmek harcarken kazanmak, harcarken gönül kazanmak işte bu eser onun bir tezahürü." dedi.

ANTALYA ANISINI ANLATTI

Kaymakamlık döneminden bir anısını paylaşan Vali Şahin, “Yıllar yıllar önce ben Sungurlu Kaymakamıyken Akdeniz Üniversitesine bir organ nakli için bir fakir vatandaşı gönderdiğimizi burada ona ev tutup kirasını ödediğimizi hatırlıyorum çünkü böyle bir yer yoktu. Şimdi herhalde öyle bir ihtiyaç olmayacaktır. Zaten kiraların uçtuğu bir Antalya’da da öyle bir şey artık herhangi bir kaymakamlığında altından kalkması da tahmin etmiyorum, pek mümkün olmazdı. Dolayısıyla çok büyük bir ihtiyacı gören çok güzel bir hizmet. Allah sizlere sizlerin gibi kıymetli ailelere daha fazla versin, böylece daha fazla hayır yapın. Daha fazla yaraya merhem olun. Bu duygu ve düşüncelerle tekrar bu güzel hizmet için emeği iyi geçen herkese rektör hocamıza, Kilit Gruba ve diğer paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

BİR YILDA 1.5 MİLYON HASTAYA HİZMET VERDİK

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan da yaptığı konuşmasında Kilit ailesine teşekkür ederek, “Bugün burada sağlık hizmetlerimizin daha da iyileştirilmesi ve hasta ve hasta yakınlarımıza daha iyi hizmet vermek adına hayata geçirdiğimiz Nurten-Turan Kilit Hasta Konuk Evimiz açılışını gerçekleştirmek üzere bir araya geldik. Üniversite hastanemiz Türkiye’nin dört bir yanından hatta yurtdışından bile hasta geliyor. Hatta sabah çok uzak bir ilden bir hasta içinde bizi aradılar. Bu anlamda aynı Kilit Grubu olduğu gibi Akdeniz Üniversitesi de bir marka Antalya için. Geçtiğimiz sene bir milyon dört yüz bin hastamızı şifasına kavuşturduk, 70 bine yakında ameliyat yapıldı. Bu bağlamda uzun süreli kalışlar oluyor. Ve bu kalışlarda maalesef hasta yakınları çok ciddi sıkıntı yaşıyor. Görüyorsunuz bazıları çimenler arasında yatıyorlar ve bu anlamda çok ciddi bir gereksinimdi. Bu gereksinime dönüp de bize destek veren Kilit Gruba çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından hayırsever Kilit ailesinin üyelerine plaket takdim edildi. Açılış kurdele kesiminin ardından konukevinin gezilmesiyle tören sona erdi.

Editör: Hande Turan