Antalya’da balık tuttuğu sırada içtiği sigaranın izmaritini sazlık alana atıp yangın çıkmasına neden olan vatandaş, yangını söndürmek için itfaiye erlerine yardım etmek zorunda kaldı.

HEM YANGINA NEDEN OLDU HEM DE SÖNDÜRMEYE ÇALIŞTI

Olay, Manavgat’ın Örnek Mahallesi Kumyolu Küme Evleri mevkisinde meydana geldi. Irmak kenarında bulunan sazlık alanda yangın çıktığı ihbarı Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Manavgat Birimi, Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Merkez Jandarma Karakolu ve Manavgat Emniyet Müdürlüğü ekiplerini alarma geçirdi. Tekne imalathanelerinin yakın noktasındaki yangın, itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi ile büyümeden kısa sürede söndürüldü.

BALIK TUTARKEN İÇTİĞİ SİGARA YANGINA NEDEN OLDU

Yangında ırmak kenarındaki sazlık ve söğüt ağaçları zarar görürken, güvenlik güçlerinin olay yerinde bulunan Cemil Eren ile yaptığı görüşmede Eren, yangını çıkaran kişinin kendisi olduğunu belirledi. 20 yıldır aynı yerde balık tuttuğunu belirten Eren, "Balık tutarken içtiğim sigaranın izmaritini attım. İzmarit gazete kağıdının üzerine düştü ve yanmaya başladı. Kasıtlı yaptığım bir şey yok. Ekipler gelinceye kadar söndürmek için gayret sarf ettim" dedi. Cemil Eren, Manavgat Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Cumhuriyet Polis Karakoluna götürüldü.          

                         

Kaynak: İHA