25 Mayıs Karayollarında son durum ne? Kumluca-Kemer-Antalya istikametine dikkat! 25 Mayıs Karayollarında son durum ne? Kumluca-Kemer-Antalya istikametine dikkat!

Antalya’da uzun süredir durağan bir seyir izleyen ikinci el araç piyasasında Kurban Bayramı öncesi hareketlilik oluşması öngörülüyor. 

GALERİCİ ESNAFI BAYRAM ÖNÜ HAREKETLİLİK BEKLİYOR

Antalya’da ikinci el araç piyasası eski günlerini mumla arıyor. Koronavirüs pandemisi döneminde satışların tavan yaptığı ikinci el piyasasında artan faizler ve yükselen taşıt fiyatları nedeniyle yaprak kıpırdamıyor. Yüzde 10’lara varan fiyat düşüşlerinin yaşandığı sektörde yer alan galericilerin en büyük beklentisiyse Kurban Bayramı önünde hareketliliğin artması yönünde. 

Ikinci El Araba Pazarı

SATIŞLAR İSTENİLEN DÜZEYDE DEĞİL

Antalya ikinci el araç piyasasında satışlar henüz istenilen seviyede değil. Kredi faizlerinin yüksek olması nedeniyle araç pazarlarında yaprak kıpırdamıyor. Tüm bunlara rağmen ihtiyacı olan vatandaşlarsa araç alımına devam ediyor. Bu nedenden ötürü de her yıl Kurban Bayramı önü yaşanan hareketliliğin bu bayram önünde de ikinci el taşıt piyasasına yansıması bekleniyor. 

FİYAT DÜŞÜŞLERİ YAŞANIYOR

Kurban Bayramı önümüzdeki Haziran ayının 15 ile 18’i arasına denk geliyor. Memleketlerine gitmek isteyen birçok vatandaş her bayram olduğu gibi bu Kurban’da da araç almayı düşünüyor. Bu durumun farkında olan ve uzun süredir istedikleri satış rakamlarını yakalayamayan galerici esnaflarıysa hareketliliği arttırmak amacıyla fiyatlarda indirime yöneliyor. Antalya’da yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ikinci el araç fiyatlarında yüzde 10’luk düşüş söz konusu. 
 

Muhabir: VELİ AKOĞLU