Türkiye'nin en önemli spor organizasyonlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur'u bu yol 59'uncusunu ev sahipliği yapıyor. Bugün 10.25'te start verilen yarışın 134,7 kilometrelik Antalya-Antalya etabı ile başladı. Nefeslerin tutulduğu yarışmanın ilk etabında DSM-Firmenich PostNL Takımı'ndan Fabio Jakobsen 2 saat 56 dakika 31 saniye ile birinci oldu. 

İLK ETABIN KAZANANI FABİO JAKOBSEN OLDU

Antalya'da başlayan ve 14 ülkeden toplam 172 sporcunun katıldığı yarışma sabah saat 10.25'te Düden Parkı önünden verilen startla yarışta sporcuların saatte 55 kilometre hıza ulaştığı kaydedildi. Finiş çizgisine son 50 metrede hızıyla nefes kenes Fabio Jakobsen etabı birinci olarak bitirdi.

SPORCULAR MAYOLARINI ALDI

Turkuaz mayoyu Fabio Jakobsen'e Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ve Spor Genel Müdürü Veli Ozan Çakır teslim etti. Yeşil mayoyu Fabio Jakobsen'e Antalya Spor ve Gençlik il müdürü Yavuz Gürhan teslim etti. Kırmızı mayoyu Michal Pomorski'ye bisiklet Federasyonu Başkanvekili Fikri Hayali teslim etti. Beyaz mayoyu Vinzent Dort’a Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu teslim etti.

ANTALYA'DA BAŞLADI İSTANBUL'DA SON BULACAK

Toplam uzunluğu 1.188 kilometre olan ve sekiz gün sürecek olan yarış, 28 Nisan Pazar günü koşulacak İstanbul-İstanbul etabı ile sona erecek ve bu yılın şampiyonu Turkuaz mayonun sahibi olacak.

Muhabir: VİLDAN ÖZKAN