Antalya’da bir inşaatın çatı yapımı sırasına çatıda unutulan mutfak tüpü mahalleliyi ayağa kaldırdı. Sıcaklık derecelerin rekor kırdığı şu günlerde tüpün 1 aydır çatıda olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, uyarılara rağmen alınmadığını söyledi.

PATLAMA RİSKİYLE YAŞIYORLAR 

Antalya’da tepki çeken ilginç olay, Kepez ilçesi Şelale mahallesi 7342 sokak üzerinde inşaat çalışması devam eden 4 katlı binanın çatısında yaşandı. Alınan bilgiye göre; binanın çatısında devam eden çalışmalar sırasında 1 ay önce çıkarılan tüp aradan geçen zaman içerisinde unutuldu. Bina sakinleri ise tüpün aşırı sıcak havalarda patlama riskine karşı büyük tedirginlik yaşıyor. Yapılan uyarıların ardından tüpün bir türlü alınmaması komşu bina sakinlerini isyan ettirdi. Tüpün her an patlama riski ile yaşadıklarını belirten vatandaşlar çatıdan alınmasını istedi.

“NE KADAR UYARILARDA BULUNDUK İSE DİNLEYEN OLMADI”

Yapılan uyarılara rağmen tüpün bir türlü alınmadığını belirten Ayşe Taş, “Yaklaşık 1 aydan fazladır burada duruyor. Şu sıcak havalarda bir patlasa Allah korusun mahalle yanar, can kayıpları yaşanır. Ne kadar uyarılarda bulunduk ise dinleyen olmadı. Çalışanlar bize işimize bakmamızı söyledi. Bu sıcak günlerde Allah bizi korusun. Yetkililerden bu tüpün alınmasını istiyoruz” dedi.

Kaynak: ANTALYA KÖRFEZ GAZETESİ - ERTUĞRUL GÜN