Antalya  Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 2019 yılında hayata geçirilen İş Danışmanlık Ofisi kuruluşunda bu tarafa 9 bin 191 vatandaşı iş sahibi yaptı. 

ANTALYA'DA İŞSİZLİK SORUNUNA SON

2019 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen İş Danışmanlık Ofisi 2024 yılında iş arayan ile işverenleri bir araya getirdi. Bu görüşmeler sonucu Büyükşehir Belediyesi özel sektörde iş arayan binlerce vatandaşın iş bulmasına katkı sağladı. 2019 yılında 635, 2020 yılında bin 815, 2021 yılında bin 944 ve 2022 yılında 2 bin 106 olmak üzere 5 yılda toplam 9 bin 191 kişi istihdam edildi. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Bina Görseli

SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?

Başta turizm sektörü, organize sanayi bölgesi, şehir merkezi ve ilçeler olmak üzere özel sektörde faaliyet gösteren firma temsilcileri ile birebir görüşmeler yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi İş Danışmanlık Ofisi, firmaların açık pozisyonlarını bir havuzda topluyor. Özel sektöre çalışmak üzere başvuruda bulunan vatandaşların mesleki yeterliliklerine göre firmalara yönlendiriliyor. Yapılan görüşme sonrası firmalar işin uygunluğuna göre vatandaşları işe alıyor.

Mülakat

BAŞVURMAK İÇİN

Antalya’da Büyükşehir Belediyesi Danışmanlık ofisine başvurmak için 2 yol var. Bu yollardan ilki [email protected] adresine CV’nizi mail olarak göndererek iş aradığınızı belirtmek. İkinci yöntemse doğrudan Büyükşehir Belediyesi’ne giderek yüzyüze müracaatta bulunmak. 


 
 

Muhabir: TAHSİN CAN ÖNALP