Antalya'nın Serik ilçesinde bir kadın sabah saatlerinde dükkanı açmak için çantasını masanın üzerine bıraktığı esnada çantası çalındı. Sokakta “İmdat hırsız var” diye bağıran kadına vatandaşlar yardım etti. Şüpheli olay yerinden kaçmaya çalışırken yakalandı ve polis ekiplerine teslim edildi. Yakalanan hırsız kadından özür dileyip helallik istedi.

‘ÇANTAYI GÖRÜNCE TAHRİK OLDUM’

Antalya’nın Serik ilçesine bağlı Orta Mahalle İşler Caddesi'nde iş yeri bulunan Zühra Korkmaz, sabah dükkanını açmak için çantasını masanın üzerine bıraktığı sırada yanından geçen N.Ö'nün çantasının içindeki parasını aldığını fark etti. Korkmaz'ın, şüphelinin peşinden koştuğunu ve yardım istediğini gören çevredeki vatandaşlar, bir süre kovaladıkları şüpheliyi yakaladı ve şüpheliyi 112 Acil Çağrı Merkezlerine ihbar ettiler. İhbar üzerine bölgeye polis ekibi sevk edildi. Kadının çantasındaki 500 lirayı aldığını itiraf eden N.Ö, "Abla özür dilerim, hakkınızı helal edin. Ben biraz yanıldım. Çantayı görünce tahrik oldum." dedi.

‘SAĞ OLSUNLAR HEMEN ŞAHSI YAKALADILAR’

Korkmaz, gazetecilere, dükkanını açmak için çantasını masanın üzerine bıraktığını ve bir anlık dalgınlığından faydalanan N.Ö'nün çantasındaki parasını aldığını söyledi. Durumu fark edince şüphelinin peşinden koştuğunu ancak ayağını burktuğu için çok fazla ilerleyemediğini anlatan Korkmaz, "Çevredeki insanlara 'imdat yetişin' diye seslendim. Sağ olsunlar hemen şahsı yakaladılar. Önce bize sonra polislere parayı çaldığını itiraf etti." diye konuştu. 
 

Kaynak: AA