Antalya’da turistlerin en çok ziyaret ettiği Güllük Caddesi’nde yer alan işletmelerin kaldırım işgaline Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri son verdi. Kaldırımları dükkan gibi kullanan işletmeler uyarıldı. 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ NİHAYET İŞ BAŞINDA!

Muratpaşa ilçesinde yer alan ve Antalyalılar ile turistlerin en çok gezdiği caddeler arasında bulunan Güllük Caddesi’nde yaşanan kaldırım işgali sona erdi. Cadde üzerinde yer alan işletmelerin kaldırım işgali vatandaşların tepkisine neden oluyordu. O tepkiye duyarsız kalmayan Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri bugün başlattığı denetimlerde kaldırım işgaline sert tepki gösterdi. 

GÜLLÜK CADDESİ'NDE KALDIRIM İŞGALİNE SON!

Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekiplerin bu sabah saatlerinde başlattığı denetimlerde, kaldırım işgaline neden olan işletmeler uyarıldı, uyarıları dikkate almayan işletmeler hakkında yasal işlem yapıldı. Güllük Caddesinde yaşanan kaldırım işgali nedeniyle kaldırımları kullanamaz hale gelen vatandaşlar ise zabıta denetiminden mutlu. 

GEÇ KALINAN BİR ÇALIŞMA

Kaldırımları resmen işletmelerine dahil eden esnaflara karşı başlatılan denetimlerden memnun kalan vatandaşlar şu ifadelere yer verdiler:

“Antalya Büyükşehir Belediyesine bağlı zabıta ekiplerinin başlattığı çalışmalardan memnunuz. Daha önce başlatılması gereken çalışmalar geçte olsa oldukça önemli. Güllük Caddesinde yer alan işletmelerin kaldırımları gelişi güzel kullanmaları doğru değil. Bundan sonra umuyoruz ki Güllük Caddesi'nde kaldırımlarda rahat bir şekilde yürürüz.”


 

Muhabir: BÜLENT ÖNER