Antalya Devlet Opera ve Balesi sahnesi bir dünya klasiği olan ‘Giselle’ bale eserini son kez 14 Mayıs akşamı sahneleyecek.

'GİSELE' ANTALYALI BALESEVERLERLE SON KEZ BULUŞACAK

Romantik bale türünün en önemli eserlerinden biri olan ‘Giselle’ balesi, Antalyalı baleseverler için son kez sahneleyecek. 14 Mayıs Salı akşamı Antalya Devlet Opera ve Balesi Opera Sahnesi’nde saat 20.00’de baleseverlerle son kez buluşacak.

Filistinli şair aktivist Hanan Awwad Antalyalılarla buluşacak Filistinli şair aktivist Hanan Awwad Antalyalılarla buluşacak

ROMANTİZMİN BAŞYAPITLARINDAN 'GİSELE' BALESİ

Umudun olmadığı bir dönemde sevginin gücünü sanatla anlatan 'Giselle' balesi  umutsutluğu ve gündelik yaşamın kaosundan bir nebze olsun mola verdirdiyor. Romantizmin başyapıtlarından olan ve ilk kez 1841 yılında sahnelenen “Giselle” sevgi ve nefreti çok iyi yansıtıyor. Antalya Devlet Opera ve Balesi’nde Ayşe Fidanlık tarafından sahneye koyuluyor. Eserde dekor tasarımını Çağda Çitkaya, kostüm tasarımını Nursun Ünlü, ışık tasarımını Mustafa Eski üstleniliyor. Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestra sanatçılarını Orkestra Şefi Pavel Petrenko yönetirken eserin başkemancısı Sibel Aydın olacak.

'GİSELE' BALESİNDE BAŞROLDE KİMLER VAR?

ilk kez 1841 yılında sahnelenen 'Gisele' balesinin başrollerinde Rina Murata (Giselle), Mehmet Batur BÜKLÜ (Albrecht) Burak Özbek (Hilarion), Milina Fidan Özbek (Myrtha), Haruna Takeda ve Kaname Noi (Köy Pas De Deux) dans ediyor. 

'GİSELE' BALESİ İÇİN BİLET SATIŞLARI NEREDE?

Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek olan ‘Giselle’ balesinin biletleri, Antalya Devlet Opera ve Balesi gişeleri ve www.biletinial.com internet adresinde satışa sunulmuş olup, biletler Antalya Opera ve Balesi Gişesinden; hafta içi ve Cumartesi günleri 10.00-18.00 saatleri arasında, temsil günleri temsil bitiş saatine kadar, Cumhuriyet Meydanı Gişesinden; her gün 08.30-20.00 saatleri arasında temin edilebiliyor.

Muhabir: VİLDAN ÖZKAN