Antalya’nın Kemer ilçesi Çamyuva Mahallesi'nde 16 Mayıs 2023'te 61 yaşsıdaki Ö.B., polisi arayarak 57 yaşındaki kardeşi H.B'nin hayatını kaybettiğini ihbar etmişti. Olay yerine gelen ekiplerin çalışması sonucu H.B'nin boğularak öldürüldüğünün tespit edilmesi üzerine Ö.B. yakalanarak tutuklanmıştı.

KARDEŞİNİ ÖLDÜREN AĞABEYİN İFADESİ 

Antalya 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Ö.B. ve avukatı katıldı. Savunma yapan Ö.B, kardeşinin alkol bağımlısı olduğunu ve buna bağlı olarak felç geçirdiğini söyledi. Sağlık sorunları nedeniyle kardeşinin bir süre hastanede yattığı anlatan Ö.B, "Bakıcı tutarak kardeşimi tedavi ettirmeye başladım. Kardeşimin zamanla sağlığı düzelmeye başladı ve bu sırada bakıcı memleketine gitti. Ben bakıcı ararken kardeşimin arkadaşı kendisine bakmak için yanına geldi. Kardeşim tekrardan alkol almaya başladı ve yine sağlık durumu kötüleşti." dedi.

‘KARDEŞİMİN NEFESİNİ TUTARAK ÖLDÜĞÜNE İNANIYORUM’

Ekonomik olarak yıprandığını anlatan sanık Ö.B, ziyarette gittiğinde ise kardeşinin sürekli ağladığını belirtti. Olay günü kardeşinin yanına gittiğini ve onun kendi kendine konuştuğunu gördüğünü kaydeden Ö.B, "Kanepede yan yana oturduk, ağlıyordu. 'Abi beni öldür' demeye başladı. Kanepeye uzandı ve yastığı yüzüne bastırdı. O anda beynim durdu, ne olduğunu bilmiyorum. Kardeşimin nefesini tutarak öldüğüne inanıyorum." ifadesini kullandı. Mahkemeye heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Kaynak: AA