Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Konyaaltı Sahili üzerinde hizmete açtığı Karavan Park tatilcilerin gözdesi oldu. Yaz mevsimi ile birlikte bayram tatilini de fırsat bilen karavan tutkunları Karavan Park’ta konforlu, güvenli ve huzurla tatil yapmanın keyfini çıkarıyor. Karavan severler,  projenin diğer illere de örnek olmasını istiyor. 

AÇILDIĞI GÜNDEN BU YANA 36 FARKLI ÜLKEDEN MİSAFİR AĞIRLADI

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, karavan severlerin önemli bir sorunu olan park sorununu gidermek ve karavan tatilcilerine güzel bir alan yaratmak amacıyla, 2023 yılında Konyaaltı ilçesi Arapsuyu Mahallesi’nde hizmete açtığı Karavan Park, havaların ısınması ve bayram tatiliyle birlikte ziyaretçi akınına uğradı. Yaz aylarına girilmesiyle birlikte karavanlarını garajlarından çıkaran tatilciler konforlu ve güvenli olması sayesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi Karavan Park’ı tercih etti. Açıldığı günden bu yana yaklaşık 2 bin 500 karavan ve binlerce misafir ağırlayan Karavan Park, özellikle bayram tatilinde tamamen doldu. Açıldığı günden bu yana yaklaşık 1 yıl geçen Karavan Park, şimdiye kadar 36 farklı ülkeden misafir ağırladı. 

ANTALYA'DA KONFORUN ADRESİ 

Dünyanın en uzun ve gözde sahillerinden olan Konyaaltı sahiline yakın konumuyla ilgi odağı olan Karavan Park, 4 bin 144 metrekare alana ve 65 karavan kapasitesine sahip. Avrupa karavancılar yol ağına bağlı olan Karavan Park, bu ağın sağladığı ulaşım kolaylığı sayesinde birçok yabancı turiste de ev sahipliği yapıyor. Karavan Park, merkeze ve denize olan yakınlığının yanında, sağladığı imkanlar sayesinde de karavancıların gözdesi. Elektrik, alt yapı, tuvalet, banyo, çamaşırhane, gri su gideri ve mutfak gibi imkanlar sayesinde misafirler tüm ihtiyaçlarına karşılık buluyor. Sunulan imkanlardan duyduğu memnuniyeti dile getiren karavan tatilcileri, bu güvenli ve konforlu alanda, tatilin tadını çıkarıyor.

TATİLCİLER KARAVAN PARKTAN ÇOK MEMNUN

Tatilini geçirmek için ailesiyle birlikte İstanbul’dan Antalya’ya gelen Adem Şahin, Karavan Park’a, bir arkadaşının tavsiye etmesi üzerine geldiklerini belirterek “Buraya geldiğimizde güler yüzlü personel tarafından hemen gri su gideri, elektrik hattı vs. gibi ihtiyaçlarımız karşılandı. Buranın denize de bu kadar yakın olması bizi çok sevindirdi. Konyaaltı Sahili’ne kolay bir şekilde ulaşım sağlayabiliyoruz. Çocuklarımız buranın orta alanında rahat hareket edip, güzel zaman geçiriyor. Her türlü imkanımız var. İçeriye sivil araç alınmaması da çok güzel, burada kendimizi güvende hissediyoruz. Karavan Park’tan çok memnunuz. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin böyle bir yer yapması, önemli bir ihtiyacı karşıladı. Umarım diğer şehirlere de örnek olur. Bu kadar düzenli bir tesisi bulmak çok zor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek’e ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: BÜLTEN