Antalya'nın Kemer ilçesinde turizm sektöründe sıkça yaşanan korsan taksi tartışmaları bu kez bir skandala dönüştü. Kemer Çamyuva Mahallesi'nde, bir acenteye bağlı çalışan VIP araç, rezervasyonlu müşterilerini almak için belirlenen adrese gittiğinde ticari taksi sürücüleri tarafından engellendi. Yaşanan olayda turistlerin valizleri ticari taksi sürücüleri tarafından araçtan indirilirken, müşterilerin havalimanına yetişme çabası adeta krize dönüştü.

REZARVASYON BELGESİ VARMIŞ 

Olaya tanıklık edenler, VIP araç şoförü Abdulhekim Ölmez'in, rezervasyon belgesine rağmen ticari taksi sürücülerinin itirazlarına maruz kaldığını ve müşterilerini alamadığını belirttiler. Rusya uyruklu turistlerin de anlamadıkları bir durumla karşılaşarak havalimanına yetişme şanslarını kaybettikleri ifade edildi. Abdulhekim Ölmez, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: "Müşterilerimin rezervasyonlu olduğunu söylememe rağmen ticari taksi sürücüleri müdahale etti. Valizleri indirip evraklarımı kontrol etmek istediler. Sonunda rezervasyon belgemi göstererek müşterilerimi alabildim ve havalimanına ulaştırdım. Ancak bu tür olaylar turizm açısından kötü bir izlenim yaratıyor."

Antalya'yı ayağa kaldıran mesele! Şoförler soluğu Ankara'da aldı Antalya'yı ayağa kaldıran mesele! Şoförler soluğu Ankara'da aldı

"BİZ HER MÜŞTERİMİZİ BAKANLIĞA BİLDİRİYORUZ"

Ölmez, benzer durumların artarak devam ettiğini ve VIP araçlarının sürekli olarak engellendiğini vurgulayarak yetkililerden önlem alınmasını talep etti. "Biz her müşterimizi bakanlığa bildiriyoruz. Ancak bu tür fiziki müdahaleler turistlerde panik yaratıyor ve turizme zarar veriyor" diyerek endişelerini dile getirdi.

Antalya'da korsan çıkmazı! Bu kez servis şoförleri eylem yaptı Antalya'da korsan çıkmazı! Bu kez servis şoförleri eylem yaptı


Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ