Antalya Büyükşehir Belediyesi dünyada bisiklet kullanımına dikkat çekmek amacıyla düzenlediği "Köyüm Bisiklet Biniyor" etkinliği yoğun ilgiyle tamamlandı. Antalya yollarının adeta Hollanda'ya döndüğü etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. O anlara tanıklık eden Antalyalılar yolların adeta Hollanda'ya döndüğünü söyledi. 

"KÖYÜM BİSİKLETE BİNİYOR"

Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kent Konseyi’nin işbirliğiyle, Konyaaltı ilçesi Çakırlar’da düzenlenen etkinliğine bisiklet grubu ve yerel halktan her yaştan vatandaş katılım sağladı. Antalyalıların spora teşvik edilmesi, şehir trafiğinin azalması ve otomobillerin doğaya verdiği zararın azaltılması amacıyla, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından “Köyüm Bisiklete Biniyor” etkinliği düzenlendi. Spora verdiği önemi, şehirde düzenlediği etkinliklerle gösteren Antalya Büyükşehir Belediyesi, kırsal bölgelerdeki vatandaşları da spora teşvik ediyor. Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kent Konseyi işbirliğiyle “Köyüm Bisiklete Biniyor” etkinliği düzenlendi.  Konyaaltı ilçesi Çakırlar Kapalı Pazar Yeri’nden bisikletleriyle start alan Çakırlar sakinleri, 11 kilometrelik bir rotanın sonunda Gökçam İlkokulu önünde sürüşlerini noktaladı. 

ANTALYA'DA 7'DEN 70'E HERKES BİSİKLET BİNDİ

Bisiklet turuna birçok bisiklet grubu ve yerel halktan her yaştan vatandaş katılım sağladı. Bölgedeki 10 mahalle muhtarı da organizasyona destek verdi. Bisiklet turu tamamlandıktan sonra, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve muhtarlar tarafından, vatandaşa ikramda bulunuldu. Sonrasında ise organizasyona destek veren muhtarların kendi mahallesinden seçtiği 10 öğrenciye bisiklet hediye edildi. 

ANTALYA'DA BİSİKLETSEVERLER BULUŞTU

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Nurettin Tonguç, “Etkinliğimizi her sene olduğu gibi yine 23 Nisan haftasında yaptık. Bisiklet severlerle birlikte olmak güzel bir duygu oldu. Görme engelli vatandaşlarımız da burada bisiklet kullandı. Doğanın içinde böyle bir etkinlik düzenlediğimiz için mutluyuz” dedi. 

BİSİKLETSEVERLER BU TARZ ETKİNLİKLERİN ARTMASINI İSTİYOR

Katılımcılardan Fevzi Uysal, “Güzel bir etkinlik oldu. Bu tarz etkinliklerin artarak devam etmesini umuyorum. Katılımcı sayısı çok iyiydi. Güzel bir tempoda giden, güzel bir tur oldu. Büyükşehir Belediyesi’ne ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

Kaynak: Antalya Büyükşehir Belediyesi/ Bülten