Antalya’da her gün gerçekleşen motosiklet kazalarında yaşamını yitirenlerin sayısı artıyor. Genellikle trafik ışıklarında meydana gelen kazalarda, hız ve ihmalkârlık ön plana çıkıyor. Türkiye’de son yıllarda en çok motosikletin trafiğe çıktığı il olan Antalya’da, denetimlere rağmen yaşanan kazalar, birçok genci yaşamdan koparıyor. 

Taksiciyi öldüren zanlı adliyeye sevk edildi! Taksiciyi öldüren zanlı adliyeye sevk edildi!

DENETİMLER ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR AMA…

Motosiklet denetimlerinin aralıksız devam ettiği Antalya’da tüm önlemlere rağmen motosiklet kazalarının önüne geçilemiyor. Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin her gün şehrin birçok noktasında gerçekleştirdiği denetimlere etkisiz kalıyor. 

YARALANMALI KAZA SAYISINDA ARTIŞ VAR

Antalya’nın birçok noktasında hemen hemen her gün yaşanan motosiklet kazalarında çok sayıda kişi yaralanıyor. Trafik akışında dikkatsiz sürüş ve kurallara uymama nedeniyle yaşanan bazı kazalarda ise can kaybı yaşanıyor. Antalya İl Emniyet Müdürlüğü kazaların azalması yönünde motosiklet sürücülerine yönelik aralıksız uyarılarını sürdürüyor. 

Motosiklet Kazası Antalya

SADECE OCAK AYINDA 13 BİN 113 MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜNE CEZA UYGULANDI

Antalya Emniyet Müdürlüğü, motosiklet sürücülerinin trafik kurallarına uymamalarının neden olduğu kazaları önlemek için yoğun bir denetimlerini sürdürüyor. Sadece Ocak 2024 ayı boyunca yapılan denetimlerde 13 bin 113 sürücüye trafik cezası uygulandı. Emniyetten yapılan açıklamada, 4 bin 875 sürücünün kask takmamak nedeniyle ceza aldığı belirtildi. Denetimlerde ayrıca, kırmızı ışık ihlali, yaya yoluna çıkma, ters yönde araç kullanma ve sürücü belgesiz araç kullanma gibi kural ihlallerine de ceza uygulandı.
 

Muhabir: BÜLENT ÖNER