Antalya’da motosiklet kullanımının son yıllarda artmasının yanında kazalarda bir biri ardına geliyor. Özellikle moto-kuryelerin yoğun olduğu Antalya’da tüm denetimlere rağmen ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının önüne geçilemiyor.

ANAFARTALAR CADDESİ KAZADAN DOLAYI TRAFİĞE KAPANDI

Antalya’nın Muratpaşa İlçesi Anafartalar Caddesi’nde yaşanan trafik kazasının ardından yol bir süre trafiğe kapandı. Motosiklet sürücünün yaralandığı kazada yaralıya ilk müdahaleyi çevrede bulunan vatandaşlar yaptı. Moto-kuryelerin karıştığı kazalarda yaşanan artış karşısında otomobil sürücüleri isyan etme noktasına geldi. 

ÖLÜMLÜ KAZALARDA ARTIŞ VAR!

Antalya’da her gün gerçekleşen motosiklet kazalarında yaşamını yitirenlerin sayısı artıyor. Genellikle trafik ışıklarında meydana gelen kazalarda, hız ve ihmalkârlık ön plana çıkıyor. Türkiye’de son yıllarda en çok motosikletin trafiğe çıktığı il olan Antalya’da, denetimlere rağmen yaşanan kazalar, birçok genci yaşamdan koparıyor. 

DENETİMLER ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR AMA…

Motosiklet denetimlerinin aralıksız devam ettiği Antalya’da tüm önlemlere rağmen motosiklet kazalarının önüne geçilemiyor. Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin her gün şehrin birçok noktasında gerçekleştirdiği denetimlere etkisiz kalıyor.

YARALANMALI KAZA SAYISINDA ARTIŞ VAR

Antalya’nın birçok noktasında hemen hemen her gün yaşanan motosiklet kazalarında çok sayıda kişi yaralanıyor. Trafik akışında dikkatsiz sürüş ve kurallara uymama nedeniyle yaşanan bazı kazalarda ise can kaybı yaşanıyor. Antalya İl Emniyet Müdürlüğü kazaların azalması yönünde motosiklet sürücülerine yönelik aralıksız uyarılarını sürdürüyor.
 

Muhabir: BÜLENT ÖNER