Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde her dönüm yaşanan siyasi parti değişimi 31 Mart Yerel Seçimleri’nde rafa kalktı. Kırsalda yoğun çalışmalara imza atan CHP’li Muhittin Böcek, gayretlerinin meyvesini yerel seçimlerde aldı. 

BAŞKAN BÖCEK SEÇİM KAZANDIRAN ÇALIŞMALARDA HIZ KESMEDİ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 2024 Yerel Seçimleri’nin ardından kırsal bölgelerdeki çalışmalarını hız kesmeden devam etti. Antalya Büyükşehir Belediyesi, tarım ve hayvancılığı sürdürülebilir kılmak amacıyla Gazipaşa, Akseki, Manavgat, Elmalı, Korkuteli, Finike ve Kaş ilçelerinde bal üreticilerine 1398 adet arı kovanı hibe etti. Ayrıca kadınlara da 29 hamur karma makinesi, ceviz makinesi ve salça makinesi desteği sağlandı.

KIRSALDAKİ TARIMSAL DESTEKLEMELER SÜRÜYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, tarım ve hayvancılık alanında üreticilerin kapasitelerini artırmak ve maliyetlerini düşürmek adına önemli adımlar atmaya devam ediyor. Antalya'nın bal üretimi yapılan bölgelerinde büyük bir maliyet unsuru olan arı kovanlarını üreticilere ücretsiz olarak veren Büyükşehir Belediyesi, kadınların yaşamını kolaylaştırmak amacıyla da hamur karma, ceviz ve salça makinesi gibi ekipmanlar hibe ediyor.

‘MUHTARLAR BULUŞMASI’ İLE VATANDAŞIN GÖNLÜNÜ FETHETTİ

CHP’li Muhittin Böcek önceki dönem Büyükşehir Başkanlığı döneminde Antalya’nın 19 ilçesinde ‘Muhtarlar Buluşması’ programı gerçekleştirdi. Başkan Böcek’in A takımının da yer aldığı toplantılarda kırsal bölgelerden gelen yol, içme suyu hatları gibi tüm talepleri alan Büyükşehir yönetimi tüm vatandaşların gönlüne girmeyi başardı. 

TARIMSAL ÜRETİM VE KADIN İSTİHDAMINA DESTEK 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, tarımsal üretimin ve kadın istihdamının desteklenmesi adına Akseki’de 270 arı kovanı, 4 hamur karma makinesi, Gazipaşa’da 240 arı kovanı, Manavgat’ta 138 arıkovanı, 1 hamur karma makinesi, Elmalı’da 387 arı kovanı,15 hamur karma makinesi, 1 ceviz makinesi, 1 salça makinesi, Finike’de 84 arı kovanı, 5 hamur karma makinesi, Kaş’ta 279 arı kovanı ve 4 hamur karma makinesi hibe olarak teslim edildi.

Bugüne kadar girdiğiniz bütün mülakatları unutun! Çobanlara mülakat şoku... Bugüne kadar girdiğiniz bütün mülakatları unutun! Çobanlara mülakat şoku...

Muhabir: VELİ AKOĞLU