Türkiye’de bayram tatili dönüşü nedeniyle Antalya başta olmak üzere bazı noktalarda trafik yoğunluğu yaşanıyor. 

9 GÜNLÜK TATİLİN BİTMESİNE SAATLER KALDI!

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması ile birlikte memleketlerine giden vatandaşların dönüş yolculuğu başladı.  Aynı zamanda havayolu ve karayoluyla Antalya’ya gelen yüz binlerce yerli ve yabancı turistin ise dönüş çilesi başladı. Antalya’da trafiğin yoğun olduğu birçok noktada trafik ekipleri tarafından yoğun önlemler alındığı gözlenirken araç sürücülerine ise kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulunuluyor.

Denizli Antalya Karayolları Trafik

DİKKATLİ SÜRÜŞ UYARISI

Yetkililer, trafikte güvenliği sağlamanın her sürücünün sorumluluğunda olduğunu hatırlatarak, herkesin sağduyulu ve sabırlı olması gerektiğini belirtti. Bayram dönüşü için trafikte artan hareketliliğe rağmen, kazasız ve huzurlu bir yolculuk geçirmek için tüm sürücülerin işbirliği yapması gerektiği vurgulandı. Diğer yandan yetkililer tarafından bayram dönüşünün aynen başlangıcında olduğu gibi ağız tadı ile geçmesi için tüm sürücülerin trafik kurallarına azami dikkat etmeleri, yol yorgunluğu halinde sürücülerin yedek sürücüye direksiyonu teslim etmeleri ya da bir süre araçlarını park ederek dinlenmeleri tavsiye edildi.

HIZ SINIRINA DİKKAT

Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, trafik güvenliği konusunda önemli uyarılarda bulunuldu. Hız sınırlarının aşılmaması gerektiğini vurgulayan yetkililer, sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine mutlaka uymaları gerektiğini belirtti. Kurallara uyulmadığı takdirde yaşanabilecek kazaların, birçoğunun ölümle sonuçlanabileceği uyarısında bulundular. Son zamanlarda artan trafik kazalarının büyük bir kısmının hız sınırlarının aşılmasından kaynaklandığına dikkat çeken yetkililer, sürücülerin sadece kendi can güvenliklerini değil, aynı zamanda diğer yol kullanıcılarının güvenliğini de riske attıklarını ifade etti. Hız limitlerine uyulmadığı durumlarda, kazaların sadece maddi hasarlarla sınırlı kalmayabileceği, aynı zamanda can kayıplarına da neden olabileceği vurgulandı. Tüm sürücülerin trafik kurallarına titizlikle uyması, trafik kazalarının önlenmesinde ve hayatların korunmasında büyük önem taşıyor.
 

Muhabir: BÜLENT ÖNER