Konyaaltı Belediyesi, muhtarların talepleri doğrultusunda ilçede bulunan mahallelerdeki küçükbaş ve büyükbaş hayvanları ilaçlıyor

İÇ VE DIŞ PARAZİT İLAÇLAMASI

Konyaaltı Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen hizmet kapsamında hayvanlara iç ve dış parazit ilaçlaması yapılıyor. Ekipler son olarak Doyran Mahallesi’ndeki hayvan yetiştiricilerinin küçükbaş hayvanlarını ilaçladı. 

TALEPLER KARŞILIKSIZ KALMIYOR

Hayvanlara iç ve dış parazit uyguladıklarını ifade eden Tarımsal Hizmetler Müdürü Nilay Dalkıran, “Dış parazitler hayvanlarımızda et ve süt verimliliğinin düşmesine, deri hastalıklarına, üreme kusurlarına neden olmaktadır. Bu da yüksek ekonomik kayıplara yol açabilmektedir. Çobanlarımızın zor şartlarda yetiştirdikleri hayvanların verimliliğinin artması için Konyaaltı Belediyesi olarak muhtarlarımıza iletilen ilaçlama taleplerine hızla yanıt veriyoruz” dedi. Nilay Dalkıran ayrıca ilaçlama desteği isteyen vatandaşların mahalle muhtarlarına talepte bulunmalarının yeterli olacağını söyledi. 

KONYAALTI BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜR

İlaçlama taleplerine belediye ekiplerinin hızla geri dönüş yaptığını belirten hayvan yetiştiricisi  Murat Kan, “Bizler taleplerimizi muhtarımıza ilettik. Muhtarımız da belediyedeki ekiplerle iletişim kurmuş. Ekipler talebimize hızla yanıt verdiler. Hayvanlarımıza iç ve dış parazit ilaçlaması yaptılar. Hayvanlarımızda oluşan bit, pire gibi haşerelerin önlenmesini sağladılar. Bu ilaçlama hayvanlarımızın gelişimine ve verimliliğine büyük katkı sağlıyor. Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan’a ve ekibine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.  

Kaynak: KONYAALTI BELEDİYESİ BASIN BÜLTENİ