Antalya’da son günlerde otopark ücretlerine yapılan zamlar vatandaşların tepkisine neden olmuş kısa sürede çığ gibi büyüyen tepkiler üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi zam kararından geri adım atmıştı. Yaz sezonuna girilen bu dönemde sezon zamları da devam ediyor. Yurtiçi ve yurtdışından milyonlarca turistin akın edeceği Antalya’da sezona girerken bir zam haberi de taksicilerden geldi. Taksi tarifelerine yapılan zamla ilgili Körfez Gazetesi'ne konuşan Antalya Şoförler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, yedek parça ve akaryakıttaki zamları karşısında taksici esnafını mağdur etmek istemediklerini ifade etti.

CHP'Lİ BÜYÜKŞEHİR OTOPARK ZAMLARINDA GERİ ADIM ATMIŞTI 

Antalya'nın en işlek bölgelerinden biri olan Konyaaltı Sahili'nde herkes tarafından ziyaret edilen Sahil Yaşam Parkı’nda bulunan otopark ücretlerine dün sabah saatlerinde zam gelmiş, buna göre 1-12 saat arası için otoparka ödenen ücret 30 TL’den 100 TL’ye yükseltilmişti. 12 ile 24 saat arasındaki otopark ücretiyse 150 TL olarak açıklanmıştı. Büyükşehir Belediyesi otoparklarına yapılan zam kısa sürede vatandaşların tepkisini çekti. Tepkilerin kısa sürede çığ gibi büyümesi üzerine CHP'li Antalya Büyükşehir Belediyesi zam kararını geri aldığını açıkladı. Yeni tarifeye göre 100 TL olarak belirlenen 1-12 saat arası otopark ücreti tekrar 60 TL'ye çekildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası

ANTALYA'DA TAKSİLERE DE ZAM GELDİ 

Her güne bir zam haberiyle uyandığımız bu günlerde bir zam haberi de Antalya Şoförler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan'dan geldi. Yaz sezonuna zam haberiyle merhaba diyen Antalya'da taksilere de zam geldi. Buna göre, taksi ücretlerine ortalama yüzde 25 zam yapılarak taksimetre açılışı 25 TL, kilometre ücreti ise 30 TL olarak belirlendi. Antalya Şoförler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan, taksi tarifelerine gelen zamlarla ilgili gazetemize konuştu.

25 Mayıs Resmi Gazete kararları... Deprem bölgesinde taksit ödeme süreleri uzatıldı! 25 Mayıs Resmi Gazete kararları... Deprem bölgesinde taksit ödeme süreleri uzatıldı!

"TAKSİ ESNAFIMIZI MAĞDUR ETMEK İSTEMEDİK"

Başkan Alkan taksici esnafını yedke parça, akaryakıt ve tüm kalemlere gelen zamların karşısında mağdur etmek istemediklerini belirtti. Alkan zamlı tarifenin 1 Haziran itibariyle hayata geçeceğini ifade etti. Alkan, "Zam yapmayı istemiyorduk ancak artan maliyetlerden dolayı, taksici esnafımızın daha fazla mağdur etmek istemedik. Yedek parça, akaryakıt ve tüm hayatı etkileyen zamların karşısında mağduriyet yaşayan taksici esnafımızı bir nebze de olsa rahatlamak istedik.  Birlik Başkanımız Adlıhan Dere öncülüğünde, tüm ilçe oda başkanlarımızla birlikte merkez ve ilçelerdeki esnafımıza, 1 Haziran’da geçerli olmak üzere taksi ücretlerine zam yapılmıştır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek’e esnafımıza destek ve katkılarından dolayı şahsım ve esnafım adına teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu. 

Muhabir: HANDE TURAN KUMAŞ