Antalya’da vatandaşlar tarafından çok sık kullanılan Güllük, Cumhuriyet Caddesi, Cengiz Toytunç Caddesi üzerinde yaşanan parklanmalar sürücüleri çileden çıkarınca Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçerek “sıfır park” uygulamasına geçti. Şahin timlerinin görev aldığı caddelerde park sorunu kalmazken, bu kez bölgede bulunan esnaf ise müşteri kayıplarının olduğunu ifade ederek duruma itiraz etti. 

ANTALYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU: TRAFİK

Pandeminin ardından yoğun göç alan Antalya’da yaşanan en önemli sorunların başında trafik geliyor. Son aylarda trafiğe çıkan araç sayısının da artması ile birlikte işe gidiş ve çıkışlarda trafik yoğunluğu yaşanıyor. Yoğunluk yaşanan yerlerin başında ise hergün binlerce sürücünün kullandığı Güllük, Cumhuriyet Caddesi, Cengiz Toytunç Caddesi geliyor. Bu caddeler üzerinde sürücülerin gelişi güzel araç park etmesi sürücüleri adeta bezdirdi. 

Antalya Kemer'de belediye-üniversite işbirliğiyle yapılan dev yatırım yerinde incelendi Antalya Kemer'de belediye-üniversite işbirliğiyle yapılan dev yatırım yerinde incelendi

SIFIR PARK MEYVELERİNİ VERDİ, ESNAF İTİRAZ ETTİ! 

Yoğun şikayetin ardından Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçerek “sıfır park” uygulamasına geçti. Şahin Timleri tarafından sık sık kontrol edilen caddelerde park edilen araç sürücüleri anında uyarılarak araçlarını kaldırmaları sağlanıyor. Yapılan uygulama kısa sürede meyvelerini vererek trafik yoğunluğunun azalmasında ve akışında büyük katkı sağladı. Yapılan uygulama sürücüleri sevindirirken cadde esnafının ise tepkisini çekti. Bölgede ekmek kazanan esnaf, caddelerin alışveriş süresince araç parkına açık olmasını istedi.

Muhabir: ERTUĞRUL GÜN