30 ülkeden Türkiye’ye gelen Global Model Of The World 2024 finalistleri 1 Haziran’da girdikleri kampta aldıkları eğitim ve kültürel gezilerin ardından 7 Haziran’daki final gecesi de büyük jüri karşısına çıktı. Yarışmada ilk 5’e girmek için kıyasıya yarışan güzellerden Liya Poplikova ipi göğüsleyerek Global Model Of The World güzeli seçildi.

YABANCI GÜZELLER ANTALYA’YA HAYRAN KALIYOR 

Final gecesinin açılış konuşmasını yapan Global Model Of The World Güzellik Yarışması’nın Direktörü Yuliia Pavlikova, "Ben Türkiye’yi çok seviyorum. Dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan Global Model Of The World’ü Antalya’da yapmaktan çok mutluyuz, Antalya çok güzel. Her organizasyonumuzda dünyanın çeşitli yerlerinden Türkiye’ye gelen yabancı güzeller, başta Antalya olmak üzere Türkiye’ye hayran kalıyor, geniş takipçi kitlelerine görüntülerle aktarıyor, ülkelerine taşıyorlar. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Seçilecek olan birinci güzelimiz, Global Model Of The World güzeli olarak çok sayıda ülkeyi kapsayan dünya turuna başlayacak. Güzelimiz seyahatlerini Türkiye ve birçok turizm ülkesi adına gerçekleştirecek” dedi.

'HER ÜLKENİN GÜZELİ O ÜLKENİN TURİZM ELÇİSİDİR'

Pavlikova her ülkenin güzelinin o ülkenin turizm elçisi olduğuna dikkat çekerek, “Her ülkenin güzeli, o ülkenin turizm elçisidir. Hem kendi ülkelerinin hem de Türkiye’nin tanıtıyorlar. Ben bu organizasyona yüreğimi koydum. Her sene üzerine kata kata yarışamaya devam ediyoruz. Dünya’nın en prestijli yarışmalarından birisi oldu ve olmaya da devam edecek” şeklinde konuştu.

KAZANAN RUS GÜZEL LİYA POPLİKOVA OLDU

Güzeller 7 Haziran akşamı düzenlenen finalde podyuma çıkarak, kraliçelik tacı için jüri karşısında ter döktü.  Yarışmanın jürisinde bulunan  turizmciler ile yerli ve yabancı ünlü isimlerin oyları ile Liya Poplikova 1. Claudia Yubkin 2.  Renata Yudachyov 3. Anjelina Yumashev 4. Valeria Perestroyka 5. Seçildi. Taç töreni sonrası after partiğ ile kutlama yapan güzeller, ertesi gün survivor yarışması düzenleyen organizasyon sorumluları, yarışmaya katılan ve yarışmadan 1. Gelen guruba çeşitli hediyeler ve madalyalar taktı. 


 
 

Kaynak: HABER MERKEZİ